Meilla mies ja lapset tykkaa syoda kebab-paikan kebabia joskus herkkupaivana. Laittaako kukaan itse kebabia kotona, ei siis alusta asti vaan kaupan tarpeista? Mita paatte siihen an
Kommentit (8)
laita myös salaattia, suolakurkkuviipaleita ja kokonaisia turkinpippureita
On niitä kastikkeitakin isoissa marketeissa.
Lidlissä on pakasteena kahdessa eri pakkauskoossa kebablihaa, on mielestäni tosi hyvää. Laitan lihan jäisenä pannuun ja paistelen. Olen muuten ostanut kebab-kastikettakin Lindlistä, en muista onko vakituote vai oliko joku kampanja. Kai siihen käy vähän mikä vaan kastike, niitä on valtavasti kaupoissa nykyään.
Joskus harvoin kun kebabia tekee mieli, me ostetaan kaupasta kebab-lastuja ja paistetaan ne paistinpannulla ja friteerataan kaveriksi ranskalaisia. Kebab-kastiketta ja turkkilaista jogurttia päälle, niin on ihan hyvää. Ollaan huomattu, että noita "grilliruokia" tekee parempia ja edullisemmin kotona, en muista milloin oltais viimeksi haettu ihan valmista ruokaa grilliltä.
Miten ketussa sä olet saanut julkaistua noin pitkän otsikon?
Mulla herjaa jo pienemmän runon jälkeen...
ikkeita kebabille