Kiusallista! Työkaveri tuijottaa sumeilematta rintojani, peppuani ym.
Luulisi, että tuollaista haluaisi sentään tehdä vähän huomaamattomammin.
Kommentit (32)
Kuolaa häpeilemättä, tulee turhan lähelle jne... Harkitsin jo alkusyksystä että vien asian eteenpäin, mutta ukko on viime aikoina rauhoittunut.
Oli ihan mukava ja sympaattinen, ujokin. Jostain syystä katse vaelteli aika lailla. Ajattelen itse, että se tyyppi oli niin ujo ja hiukkasen tökerö, ettei edes ymmärtänyt minun huomaavan vahinkotuijotteluja.
Olen varma, että äijä tuijotteli muitakin naisia samaan tyyliin. Epähuomiossa tms.
Pääset etenemään työpaikallasi kun annat ymmärtää ;) Näin olen huomannut.
...merkitseviä katseita vaan sinne vyön alapuolelle. Katot oikein sillain tarkkaan vähän lähempää, että onko siellä mitään.
Vierailija:
...merkitseviä katseita vaan sinne vyön alapuolelle. Katot oikein sillain tarkkaan vähän lähempää, että onko siellä mitään.
olen taas. Kommentteja kaipaan edelleen?
Oletko Mrs_starlight jo päässyt yli siitä sun ihastuksesta vai vieläkö se vaivaa sua?
Terveisin, minä , jonka takapuoli on kahdessa synnytyksessä " hiukan" pyöristynyt ja imetysten jälkeen tissit on kuin tyhjät lapaset.
Mies on tosi söpön ja kivan tuntuinen. En siis minäkään ole ollut miestä kohtaan pelkästään torjuva. En kuitenkaan ole häneen ihastunut. Tätä " varustusten" tuijottelua olen huomannut parin viikon ajan.
ap
ja muutkin pelit.
Pidemmän päälle ei hyvä, joudut vaikka vaihtamaan työpaikkaa.
Jos mies tajuaa nolostua, ei hommassa ole ongelmaa, mutta jos ei, niin kyseessä on sika, joka kaipaa maanpinnalle palauttamista vähän tylymmin keinoin.
Mutta juu, olen itsekin kohdannut tuollaista tuijottelua, ja ei, se EI todellakaan ole pidemmän päälle hauskaa. On todella hirvittävää huomata kokouksessa, että kun puhun, niin työkaveri vain tuijottaa rintojani. Menee sanat sekaisin ainakin mulla, ja tulee tosi vaikea olo..
Itse pääsin tuijottelijasta eroon vaihtamalla työpaikkaa, mutta en siis tuijottelun takia, vaan ihan muista syistä..
mies on tosiaan oikea söpöliini, herttaisen ja fiksun tuntuinen. Ei siis mikään pervon tuijottelijan perikuva. Mutta onnistuu se näköjään söpöiltäkin. ;)
ap
Toi tuijottelu on rasittavaa (olen nainen). Mä pukeudun jakkupukuun ja jakun alla on yleensä tyköistuva paita, koska olen nuori ja haluan pukeutua nuorekkaasti. Ei siis telttamalleja mulle. Se ei tarkoita kuitenkaan sitä, että haluan tulla tuijotetukis.
Mitäs miehet tykkäis, jos naiset niille puhuessaan tuijottaisi vaan niiden heppiä eikä siis edes katsoisi ylemmäs silmiin? Jaa, no miehet tuntien ne varmaan olis jo valmiita " taistoon" ...
21 kirjoitaa siis - sitten tunnusti pikkujouluissa että on ihastunut
Useampi äijä tuijottelee ja saan kuulla aivan uskomattomiakin juttuja, mm. suoria ehdotuksia. Enkä ole edes mikään miss Suomi, ihan tavallisen näköinen nainen siis. Alussa olin järkyttynyt, mutta ajan myötä noihin juttuihin ja tuijotteluihin on vaan jotenkin tottunut. Yleensä sanon vaan jotain vitsinä takaisin tai sitten en jaksa edes reagoida.
mitä te olette mieltä tästä tunnustuksesta? (Olen siis nro 21)
tämä tunne on ollut hänellä jo kauan kuulemma. ja oli ihan tosissaan.
ap