Kannattaako hyvään kasvojen kuorintavoiteeseen sijoittaa?
Mikä olisi hyvä normaalille pintakuivalle iholle?
Kommentit (9)
Niitä saa netistä ja jos ottaa asiakasnumeron, niin saa vielä 25% alennusta. Hinnat on edulliset ja tuotteet on oikeasti laadukkaita, ne testataan samoissa paikoissa kun arden, dior, lancome jne.
kasvojen iholle. Kovin voimakkailla tuotteilla ei pitäis jutun mukaan kuoria. Olen muuten huomannut trendin tässä asiassa, ihotautilääkärit tavallisesti suosittelee mahdollisimman vähäistä ihon käsittelyä. Tässäkin jutussa ihotautilääkäri vain pesi _vedellä_ ja rasvasi omaa ihoaan, ei mitään muuta (ei varmaan riitä kovin rasvaiselle nahalle). Kosmetologit sen sijaan suosittelee hirveää purnukkamerta. Itse olen huomannut, että aina kun aloitan jonkun sarjan käytön perinteiseen tyyliin eli puhdistusmaito-kasvovesi-rasva-2x päivä + kuorinta kerran viikko, naama rupeaa pukkaamaan talia ihan hulluna ja _kiiltää_.
Millaiselle ihotyypille se Widmer on tarkoitettu? Kuivattaako se ihoa?
pidän Nivean kuorintavoiteesta.(Hintavista paras on Galenic)
On lähes sama, millainen kuorintavoide on, koska se vain käväisee iholla ja pestään pian pois. Sama pätee kyllä puhdistusvoiteisiinkin. Niihin ei todellakaan kannata SIJOITTAA. Itselläni on tällä hetkellä Clarinsia, mutta ei se ole yhtään parempaa kuin Nivea. Vain kalliimpaa.
valitse esim. samasta sarjasta, josta sinulla on kosteusvoide.
Pitäisi varmaan taas pitkästä aikaa käydä ostamassa. Yleensä olen saanut joululahjaksi, mutta viime jouluna en saanut. Toivottavasti on saatavilla vielä. Ei ole edes kovin kallista tietääkseni.