Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lordi vetoaa faneihinsa loukkauksien unohtamiseksi

Vierailija
26.05.2006 |


Lordi vetoaa faneihinsa loukkauksien unohtamiseksi



Tuore Euroviisu-voittaja Lordi on vedonnut faneihinsa ja kaikkiin suomalaisiin, jotta perjantainen kansanjuhla Helsingin Kauppatorilla olisi väkivallaton ja positiivinen juhla. MTV3:n mukaan yhtye toivoo, että kaikki aggressiiviset mielenilmaukset mediaa tai yhtyettä loukanneita tahoja kohtaan unohdettaisiin ja perjantaista tehtäisiin kaikkien aikojen kansanjuhla.



Fanit ovat loukkaantuneet Lordin eli Tomi Putaansuun kasvojen paljastamisesta 7 Päivää-lehdessä, vaikka Putaansuu vetosi medioihin, että ne eivät julkaisisi kuvia bändin jäsenten siviilikasvoista. Vuorokauden vaihduttua torstaista perjantaiksi 7 Päivää boikotoivan nettiadressin oli allekirjoittanut yli 180 000 ihmistä.



Lordin voiton kunniaksi perjantai-illan kansanjuhlassa yritetään myös uutta karaoken maailmanennätystä Hard Rock Halleluja-karaoke-dvd:n avustuksella.



Paikalle odotetaan kymmeniätuhansia ihmisiä. Esiintymislavan lisäksi Kauppatorille pystytetään kolme screeniä, joista yleisö voi seurata lavan tapahtumia

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
26.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

päinvastoin kuin euroviisuvoiton myötä saaneet faninsa...

Vierailija
2/2 |
26.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

se sama kuva on julkaistu nyt ympäri maailmaa

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi neljä yhdeksän