Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Unta vaiko yliluonnollista?

Vierailija
05.06.2006 |


Mieheni on ollut aina kova uneksimaan ja etenkin stressaantuneena ja väsyneenä saattaa kokea harhoja öisin. Olen joskus herännyt siihen, kun hän pokkana selittää minulle jotakin istualtaan sängyssä ja kun herättelen häntä, hän säpsähtää hereille. Mieheni on myös aikaisemmin harrastanut unissa kävelyä.



Viikonloppuna hänelle oli sattunut outo kokemus. Mieheni nukkui patjalla tyttäremme huoneessa. Hän oli oman kertomuksena mukaan herännyt yöllä siihen, että jokin savu oli ollut hänen jalkopäässään. Kun hän oli noussut ylös ja yrittänyt tavoittaa sitä, tämä ns. oli lentänyt pois tyttäreni sängyn yli ja hävinnyt.



Mieheni ei osaa sanoa, että oliko hän hereillä tämän tapahtuman aikaan, oliko hän jossakin uni-valvetilassa ja kärsi harhoista vai tapahtuiko kaikki todellisuudessa unessa. Itse hän pitää tapahtumaa näin jälkikäteen unena, koska kun hän heräsi kunnolla seisoaltaan, mitään ei näkynyt missään.



Onko vastaavia kokemuksia?

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kuusi kaksi