Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

nuvaring!

Vierailija
22.02.2006 |

elikkä tänään sitten asetin tuon rinkulan paikalle:)saas nähä miten toimii!kokemuksia kellään?



saakohan renkaankanssa käyttää tamponia?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
22.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla loppuu aina menkat kuin seinään, renkaan asennettuani=)

Vierailija
2/5 |
22.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Side olisi helpompi siis, mutta tamponikin onnistuu.



Mä oon käyttänyt Nuvaringia 1,5 vuotta ja aina siten, että käytän 2-3 rengasta putkeen, eli joko 6 viikkoa tai 9 viikkoa aina saa olla ilman menkkoja :) Kätevää. Mitään ongelmia mulla ei ole ollut, ja gynekin sanoi aikoinaan, että mikäli rengas pysyy sisällä, niin ei yleensä tule mitään muita sivuvaikutuksia.



Kerran unohtui jopa yksi rengas melkein 4 viikoksi sisään, mutta onneksi siitä ei silti seurannut mitään. Oikein käytettynä siis varma vehje.



PS: Mun mies ei edes tunne sitä yhdynnässä (tai ainakaan ei tunnu epämiellyttävältä), joten meillä ei oo tarvinnu sitä poistaa edes seksin ajaksi :) Kokeilkaahan tekin ensin renkaan kanssa, ja jos miehestä tuntuu pahalta, niin sitten vasta ilman rengasta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
22.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

joka vuosittain raskautuu pillerien/laastarin/Nuvaringin käytöstä huolimatta.

Vierailija
4/5 |
22.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja oon ollu toella tyytyväinen. Pillerien aikana pahoinvointi oli kamalaa (eri merkkejä kokeiltu) mut tän kans vaan muutama eka viikko :)

Ite en käyttänyt tamponia renkaan kanssa, muutenkin käytän nykysin lähes pelkästään siteitä. tuntuu jotenkin ettei halua tamponia sillon laittaa kun emätin on kerrankin " tyhjä" heh..vähän niinkun " lepoa" emättimelle.

Vierailija
5/5 |
22.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joku sanoi, että pillereitä voisi käyttää jopa vuoden putkeen ilman taukoja. Kokeilisin mielläni vaikka sitäkin, mutta mulla tahtoo vuoto alkaa väkisin kolmannen renkaan viimeisinä päivinä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yksi seitsemän