Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä ajattelisit jos saisit tällaisen lahjan?

Vierailija
28.11.2005 |

Jos lahjan antaja olisi " tavallinen ystävä" ja tällä tarkoitan sitä ettei erityisen uskonnollinen, junou.



http://www.kua.fi/suomi/toisenlainenlahja/lahjalista/?id=734

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
28.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse en ainakaan kovin monelle lähipiirissäni olevalle ihmiselle pystyisi tällaista lahjaa ostamaan, tiedän vain muutaman joka arvostaisi tällaista lahjaa ja ajatusta!



Toisekseen, itse ainakin luotan kirkon ulkomaanapuun aika lailla. Eli huijausjuttuja en epäilisi. Spr:lle tuntuu turhalta lahjoittaa, kun tosi iso osa lahjoitusvaroista menee muuhun käyttötarkoitukseen... Vaikka tietenkin pitäisi ajatella, että spr:n toiminta on tärkeää, ja niilläkin rahoilla tehdään spr:n toimintaa ylläpitäviä juttuja, jotta apu sitten saadaan perille sitä tarvitseviin paikkoihin!

Vierailija
2/3 |
28.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sen takia, kun viime aikoina on tullut esiin näitä huijaustapauksia. Annan erittäin mielelläni omastani muille, kunhan olen varma, että se myös menee tarkoitukseensa. Eikä välitysfirmojen kuluihin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
28.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

ne saa oikeasti niitä tarvitseva. Eikä sillä ole mitään väliä onko antaja uskovainen tai ateisti. Ajatus on tärkein.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yhdeksän kolme