Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Just. Lynkataan kaikki erityislapset.

Vierailija
24.11.2008 |

Mulle alkaa oikeasti olla ihan sama kenen vika se on,



puolustan omaani ja sillä sipuli. Toinen vaihtoehto on opettaa tyttöäni lyömään takaisin. Enpä tiedä onko siinäkään järkeä, mutta jos muu ei auta...En todellakaan halua, että lapseni vaan seisoo tumput suorana ja joku idiootti käy vähän väliä lyömässä.



Ja idioottihan tuollaisesta lapsesta kasvaa, niin se vaan menee...



Ap



Varmasti onkin tämän lapsen vika jos hänen käytöksensä on tuollaista.

Hyi hyi, mikä tuhma ja ilkeä lapsi, syntyikin varmaan sellaisena!!

Vastaa viestiin | Ilmoita asiaton viesti | Kerro kaverille

Arvostele viesti: 0 0



Vierailija - 24.11.2008 17:17 (ID 1024968) 8/21



Niinpä, aina kuvataan näitä riehujia ja lyöviä lapsia..



.."erittäin älykkäiksi". Jaa niin millä osa-alueella? Mitä hyötyä on olla matemaattisesti lahjakas, jos ei pysty edes opiskelemaan muiden kanssa..?

Vastaa viestiin | Ilmoita asiaton viesti | Kerro kaverille

Arvostele viesti: 0 0



Vierailija - 24.11.2008 17:20 (ID 1024985) 9/21



pistä se pentus ruotuun!





Oma lapseni ei hakkaa ketään tai ole muutenkaan väkivaltainen, mutta on erityinen. Hän on hyvin taitava monissa asioissa, josta jaksan kyllä hehkuttaa. Ja hehkutan vastakin. Jos mieleeni joskus eksyy ajatus: "mitähän tuosta tulee", pidän sen kyllä visuti sisälläni. Ja muistan kehua kaikesta mikä menee hyvin.



Olkaa jumalauta onnellisia ja ylpeitä niistä terveistä lapsistanne. Mutta älkää potkiko päähän niitä pieniä ihmisentaimia, joilla asiat eivät ole niin hyvin!

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
24.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suurin osa erityislapsista ei lyö. Varsinkin naurattaa nämä ihmiset, jotka eivät tiedä, että pieni osa adhd lapsista lyö tai on muutenkaan mikään häirikkö.

Saahan sitä saavansa kuvitella tietävänsä jotain.

Meillä perheessä poika, jolla adhd epäily ja usein meidät saatetaan pysäyttää kadullakin ja kehutaan pientä reipasta lastani, kuinka mukava hän on.

Olen hänestä erittäin ylpeä ja koskaan en ikävysty hänen seurassa.

Tunne paljon erityislapsia ja heistä ei kukaan lyö.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla