Lue keskustelun säännöt.
Onko muita, joilla syömisen sääntely ei oikein onnistu?
21.10.2008 |
Olen nyt myöntänyt itselleni, että makean suhteen mulla ei ole mitään itsekuria. Jos jotain herkkua on kotona, niin syön sen kokonaan. Siksi ainut tapa on, että en hanki herkkuja kotiin tai jjos haluan herkutella, pieniä pakkauksia. Tuntuu vähän hassulta, että tuon suhteen olen vähän niinkin joku narkkari. Paino on onneksi normaalin rajoissa.
Kommentit (3)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sama täällä, jos keksipaketti on kotona, mun täytyy syödä se heti pois! Kaikki saman tien, kaksin käsin.
Lapsia varten on joitain herkkuja kotona - onneksi löysin sellaisen jossa on marsipaania, jota inhoan mutta lapset tykkää.
Oletteko kokeilleen kromia? Minä en.
Kuulostat ihan minulta. paitsi että minä olen noin 10 kiloa ylipainoinen. Minä voisin verrata makeanhimoa jopa tupakan himoon. Tää on ihan karseeta. Voisin mättää makeeta ku mikä. :(