Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

tulkitkaas nyt mun unia.

Vierailija
21.10.2008 |

Joku aika sitten näin unta että synnytin keskosen joka kuoli.

Nyt näin unta että synnytin viitoset.



Olen jo 4 lapsen äiti enkä todellakaan halua enää olla raskaana. Yksi lapsi voisi kyllä mahtua, olen ajatellut sijoituslasta jos niistä saa valita iän ja sukupuolen.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
21.10.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olet keski-ikäinen tai ainakin keski-iän kynnyksellä. Pohdit samaan aikaan hedelmällisyyttäsi, sen yhteyttä naiseuteesi ja äitiyteesi. Olet vielä hedelmällisessä iässä, mutta unissasi prosessoit sitä, ettet ole enää loputtoman kauan fertiili-ikäinen nainen. Vaikka oma perhe on jo hankittu, asia vaatii jokaiselta naiselta prosessointia, eräänlaista luopumistyötä.



Toinen seikka keski-iän kynnyksellä on muun luovuuden esiintulo. Synnytys unessa kuvaa ideoittesi ja kättesi jälkien kuvainnollista synnytystä. Ensimmäisessä unessa prosessoit pelkoasi, että luovat yrityksesi epäonnistuvat ja menevät surullisesti hukkaan, toinen uni on fantasia tuottoisasta, onnistuneesta ja hedelmällisestä luovuuden muodosta.



Pilke silmäkulmassa ;)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kolme yhdeksän