Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kaluista !!!

Vierailija
07.01.2010 |

Minkälainen ? Miten iso ? Mun miehel noin 14cm ja suora.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
07.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja aika ohut eli ympärys 13 cm, terska vähän isompi.

Oikein pinnistämällä ja kiihottuneena olen mitannut 17 cm pituutta häpyluusta. Silti olo on aika pieni lähinnä kalun paksuuden(tai ohkaisuuden) takia. Vaimo kun ei ole palautunut synnytyksestä vaikka jo useampi vuosi siitä on. Ei haittaa vaimoa, mutta olisi kiva tuntea vielä se mahtava tunne, kun märkä pillu puristuu kaluun :(

Vierailija
2/6 |
08.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja ympärys myös 13 cm. Vaimo on synnyttänyt pari potraa poikaa, mutta löystynyt sen verran sopivasti, ettei enää nykyisin satu, niin kuin joskus aikaisemmin. Puristusta on mielestäni sopivasti ja takaapäin varsinkin sen verran paljon, että kannattaa jättää asentosarjassa viimeiseksi ;) PAT (päältä-alta-takaa) on muuten meidän suosikkisetti, minkälaisia muilla?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
08.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pippeli on jonkun verran yli 19cm pitkä, ei ihan kahtakymmentä. Ympärysmitta on alle 13cm. Vaimo on nauranut alusta asti, että miten voi olla noin pitkä ja laiha muna, mutta tyytyväisenä on kestänyt.

Vierailija
4/6 |
10.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun miehel on 20/5 ja ihan kivaa tekee.

Vierailija
5/6 |
11.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

14 cm

16 cm

16 cm

19 cm

20 cm



Ja oliko se keskipituus alle 15 cm :)

Vierailija
6/6 |
11.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

13-14cm, mutta jos miehiltä itseltään kysyy ihan survey:na, niin sellaiset viitisen senttiä tulee lisää:-) Ja Vauva -palstalaisilla on toki keskivertoa huomattavasti suurempi jööti, kuinkas muutenkaan.



Tuollaisia "itsemittaukseen" perustuvia kyselyitähän on tehty ihan Euroopan mantereen mittakaavassakin. Muistaakseni viimeisimmän mukaan italialaisilla oli pisimmät vehkeet, mutta myös "suurimmat valeet" omasta koostaan. Toisessa tutkimuksessa turkkilaiset miehet valehtelivat eniten "tarkastustutkimusten" perusteella. Tuppaa Välimeren uroille olemaan tuo koko hieman tabu ja arka asia, kun kuvittelevat miehisyyden olevan siitä paljolti kiinni:-)