Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

onko normaalia

23.09.2006 |

onko ihan normaalia vatsan kivestely, nipistely ja vihlonta rv 10:n?

itse odotan toista enkä muista oliko aikaisemmin tämmöistä. ne nipisteylt ym tuntuu kyllä ettei oo ihan pientä.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
23.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla vatsan tietyt alueet välillä vihlomisen takia erittäin kosketusarat ja np-ultrassa lääkäri sanoi syyksi suoliston.

Kaiken näköinen vihlominen ja nipistely on kuitenkin normaalia. Jos kipu yltyy sietämättömäksi kannattaa sairaalaan tai neuvolaan soittaa, mutta epäilen kyllä kaiken olevan erittäin normaalia :)

Vierailija
2/2 |
23.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuulemma olivat ainakin minun kohdallani aivan normaaleja vaivoja, mutta kannattaa varmaan ottaa asia puheeksi neuvolassa jos yhtaan mietityttaa. Itsellani parhaiten auttoi se, kun pidin vatsan ja alaselan oikein hyvin lampimana. Mulla oli jatkuvasti sellainen iso fleece-huivi kiedottuna keskivartalon ymparille :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla