Miehet: Millainen nainen on mielestäsi sopivan painoinen?
Siis mikä on sopiva koko mielestäsi? Painoindeksin rajoissa, enemmän ylä tai alapuolella?
Kommentit (46)
sehän ei välttämättä tarkoita mitään luuviulua, vaan hoikkaa.
Nautin siitä kun naisen liikkeet näkyy selvästi eikä ole pömppömahaa tms. edessä
En kyllä koskaan ajattele kiloja vaan kokonaisuutta.
On hyvä. 60 on jo liikaa ja 50 kuikelo.
55 kg on hyvä ai onko se hyvä 150cm pitkälle ja 175 cm pitkälle?
Riippuu tietysti, että jos on jumppapupu, niin voi painaa enemmän. Valkoinen liha ei ole hot, vaikka olisi kevytkin. Poskipäät ei saa alkaa törröttämään. Pehmeys kasvoissa pitää säilyä.
sellanen että tietää kun sen syliinsä saa
Mä pidän isohkoista naisista
sellainen että jaksaa ähisemättä kantaa.
167/51kg on ainakin hyväksi havaittu koko.
Ja siis 167 cm olen pitkä. Parhaimmillani olen n.55-57kg. Eikä ole yhtään ylimääräistä.
Aikuiset naiset nimittäin yleensä painavat paljon enemmän kuin luulisi! Johan vaikkapa missikisoissa on tyttöjä, langanlaihoja neitoja, jotka painavat 60-63kg! Eikä missään ole mitään liikaa, päinvastoin!
Sikäli tää on must aika tyhmä aloitus, sori vaan.
Ei se ole siitä painosta kiinni vaan siitä mistä se paino koostuu.. kevytkin nainen voi olla tosi kaamee jos on vaan löysä selluperse.. Kiinteys on kaiken A ja O.
mulla painaa rasvasta vapaa massa jo 50.3kg ja olen 160 cm pitkä. Onko sillä väliä mistä se paino koostuu?
Kyllä minä mielummin katson 60kg kiinteetä ja lihaksikasta muijaa kun 60kg löysää läskiä ja selluliittia täynnä olevaa naista..
Jos 180cm niin 70kg tai 160cm niin 50kg. eli aina -10kg loppu pituudesta se on naisen ihanne paino. Ja on turha väittää että on isot luut yms :)
Jos apinaisin 50kg, niinkuin täällä toivottiin naisen painavan, painoindeksini olisi 16!
Vois olla aika heikossa hapessa...
" jos nainen esim 170cm niin paino pitäis olla 60kg
Jos 180cm niin 70kg tai 160cm niin 50kg. eli aina -10kg loppu pituudesta se on naisen ihanne paino. Ja on turha väittää että on isot luut yms :)"
Eipä se taida ihan noin mennä. Itselläni olisi tuolla " kaavalla" painoindeksi 20,3, mikä alkaa olemaan suositellun alarajoilla. BMI suositushan on 20-25, tämä ei tosin ota esim. lihasmassaa huomioon.
Ennemmin pitäisin parempana kaavana pituus - 100.
Tärkeintä on kuitenkin, miten ne kilonsa kantaa, kuin mitä se vaaka näyttää. Kivempaa se on kauniskasvoista, iloista 100 kiloista katsella kuin seinästä revittyä 50 kiloista mutrusuuta. Vai?
eli 160cm ja 50kg, 165 ja 55 jne. Olen itekin urheilija ja painoindeksin alarajalla. Ei siis laiha ja luinen vaan hoikka ja sporttinen pitää naisen olla.
Vierailija:
eli 160cm ja 50kg, 165 ja 55 jne. Olen itekin urheilija ja painoindeksin alarajalla. Ei siis laiha ja luinen vaan hoikka ja sporttinen pitää naisen olla.
Olen 165 pitkä ja kun painoin 55 kg olin kuin anorektikko. 65 kg ja olen sopiva.
" normaali" tasolla paras. Mutta jos pitää valita niin ennemmin hieman yli kuin alle.