IVF/ICSI aloitus nyt viikolla 2
En oikein tiennyt mihin pinoon kuulun, kun aloitan lyhyen kaavan piikittelyt huomenna ja punktio tullee olemaan viikolla 4, joten pistin pystyyn tällaisen jos siihen joku muukin teistä tarttuisi kaveriksi. Tulkaa!
Eli onko muita vkolla 4 punktioon menijöitä tai IVF/ICSI lääkkeet aloittavia?
Niinhän siinä kävi kuten " IVF/ICSI tammikuussa" -pinossa uumoilinkin, ettei kolmas inssi tuottanut tulosta ja joudumme aloittamaan kovemmat keinot. Menkat siis alkoi tänään ja huomenna aloitan Menopurin piikitykset 225 IU:lla 4 päivää ja sitten 150 IU:lla jatkoa. Tilasin aamulla ajan VL:n ultraan kp:lle 7, siinäpä sitten saa tietoa jatkosta, mutta todennäköisesti keräys on viikon 4 alussa.
Toivon todella, että eka ivf onnistuisi. Rahaa on palanut jo kiitettävästi kolmeen inssiin ja jos hoitoja tulee vielä kovin monta, niin tulee konkurssi! Kaikki kun menee meillä omasta pussista. Niinhän se on, että rahaahan se vain on ja se on sen arvoista jos niistä vauva syntyy. Kuten varmaan kaikkien mielestä, raskainta ovat ne toistuvat pettymykset.
Toivottavasti saan kannustavaa seuraa näille viikoille.