Muuramen pedari saanut taas tuomion?
Vai kuka on tuo Iltasanomien 'hirvittävään seksuaalirikokseen jo aiemmin syyllistyneelle miehelle uusi tuomio' henkilö?
Kommentit (8)
Mutta eihän suomalainen voi tehdä mitään noin kauheaa. Tässä on varmaaan joku virhe.
[quote author="Vierailija" time="10.07.2015 klo 14:44"]Mutta eihän suomalainen voi tehdä mitään noin kauheaa. Tässä on varmaaan joku virhe.
[/quote]
Ei tää kiinnosta ketään, kun kyse ei oo mamusta.
[quote author="Vierailija" time="10.07.2015 klo 14:52"]
[quote author="Vierailija" time="10.07.2015 klo 14:44"]Mutta eihän suomalainen voi tehdä mitään noin kauheaa. Tässä on varmaaan joku virhe. [/quote] Ei tää kiinnosta ketään, kun kyse ei oo mamusta.
[/quote]Kyllä tämä tyyppi on yksi tämän palstan eniten tilaa saaneista rikollisista.
Tuon kasvokuva pitäisi levittää ahkerasti ympäri suomen, että ihan jokainen äiti osaa varoa ja kiertää kaukaa.
Toivottavasti poliisi myös tarkkailee jatkuvasti kenen kanssa on tekemissä, myös netissä.
Jotenkin ne pedarit löytää toisensa.
Onko tästä muuten ollut liikkeellä muuta kuvaa kuin se aurinkolasikuva?
[quote author="Vierailija" time="10.07.2015 klo 15:02"]Onko tästä muuten ollut liikkeellä muuta kuvaa kuin se aurinkolasikuva?
[/quote]
Löytyy googlen kuvahaulla
Mihin tässä enää pitäisi luottaa? Ei ainakaan suomen oikeuslaitokseen! Pitääkö tehdä joku ryhmäkanne eu tuomio-istuimeen ja vaatia kansalaisille oikeusturvaa? Miten on mahdollista, että moninkertaisia tappajia ja pedofiilejä päästetään aina uudelleen vapauteen?! Esimerkkinä tämä ihmissaasta ja porvoon mäkkärin autokaistatappaja, oulun kuristaja ja paloittelumurhaajat Tervashonka ja Butt.
On se. On se kumma, ettei tälle saadaa mitään diagnoosia ja tyyppiä loppuelämäkseen suljetulle. Mitä tommosilla naurettavilla ehdollsiilla tuomioilla on merkitystä? onko tuo muka psyykkisesti niin terveen ihmisen käytöstä, että tällainen voi olla vapaana yhteiskunnassa?