Uusperheet - miksi ette esittele exää nykyiselle puolisolle?
Olen törmännyt nyt useamman kerran tapauksiin joissa uutta puolisoa ei ole esitelty edes ohimennen exälle, eli lasten toiselle vanhemmalle. Onko täällä sellaisia? Miksi ette esittele ja koe sitä tarpeelliseksi?
Itse haluaisin ehdottomasti tavata lapsen isän uuden puolison, viettäähän hän paljon aikaa lapseni kanssa.
Kommentit (7)
Miksi alapeukkuja? Olenko liian utelias kun haluan tavata exän uuden?? -AP
Et ole liian utelias. Mua ei ole esitelty tai pyydetty mukaan mihinkään missä tapaisin miehen exän ja sekös ärsyttää. Miksei halua että tavataan?
Meillä miehen exän olen tavannut. Meillä on viileän kohteliaat välit. Miehen ex on arvoiltaan hyyyyyyvin erilainen ja emme oikein tule juttuun. Kyse ei ole mistään vakavista asioista, me vaan ajatellaan arjen pienistä asioista hyvinkin päinvastaisesti. Siksi vastenmielisyys on molemminpuolista, mutta olemme niin aikuisia, että pystymme olemaan kohteliaita. Oma exmies taas ei halua esitellä naisystäväänsä ja minua toisillemme. Se on hänen valintansa.
Mun ex mies ei ota enää lasta ja unohti hänet tavattuaan uuden. Uusi nainen vanhempi ja hänellä ei asu enää lapsia kotona. Voisin kyllä kuristaa noi molemmat, jos tulisivat vastaan!
[quote author="Vierailija" time="31.07.2015 klo 11:52"]
Oma exmies taas ei halua esitellä naisystäväänsä ja minua toisillemme. Se on hänen valintansa.
[/quote]
Onko selittänyt syytä miksi ei? Tai onko sinulla omaa tulkintaa syystä?
Miehen kumpikin eron jälkeinen suhde on kuulemma kaatunut siihen, että ex on alkanut vainota uutta ja se uusi on heittänyt pyyhkeen kehään. On esitellyt ne tyttöystävät, että ex tietää millaisen naisen kanssa lapset tulee jatkossa aikaa viettämään.
Mies esitteli mut lastensa äidille, ja tämä kävi kimppuuni lastensa silmien edessä. Että ei kiitos exille enää.