Siis oikeesti, tytär väitti että pallo on englanniksi ball :D
Kommentit (24)
Onpas sinulla tyhmä tytär. Pirautas englannin opelle ja käske ottaa tytär tukiopetukseen.
Ball on todellakin pallo. Voidaan käyttää myös sanaa sphere. Ball on kuitenkin varmaan yleisin. Triangle on kolmio/kolmikulmio. Tri: three, angle:kulma
en tiedä kirjoititko tuon nyt ihan tosissasi, mutta tyttäresi on oikeassa
[quote author="Vierailija" time="24.07.2015 klo 18:39"]Ball on todellakin pallo. Voidaan käyttää myös sanaa sphere. Ball on kuitenkin varmaan yleisin. Triangle on kolmio/kolmikulmio. Tri: three, angle:kulma
en tiedä kirjoititko tuon nyt ihan tosissasi, mutta tyttäresi on oikeassa
[/quote]
You must be fun at parties
[quote author="Vierailija" time="24.07.2015 klo 18:39"]
Ball on todellakin pallo. Voidaan käyttää myös sanaa sphere. Ball on kuitenkin varmaan yleisin. Triangle on kolmio/kolmikulmio. Tri: three, angle:kulma en tiedä kirjoititko tuon nyt ihan tosissasi, mutta tyttäresi on oikeassa
[/quote]
Tosi nopea tosikko.
Ei voi olla, ball on palli eikä pallo.
Ball = pallo, balls = pallit, esim "I want to suck your balls," haluan imeä pallejasi. Opetettiin meille jo yläasteella.
Harmi, kun en ollut tuota aikaisemmin kuullut! Juuri sattui nolo tilanne: Brittiläinen naapurini tuli pyytämään minua pelaamaan tennistä. Hän oli ostanut uusia tennispallojakin, joissa on sellaista keltaista nukkaa pinnalla. Ihastelin niitä kovasti ja halusin kokeilla niitä kädessäni. Niinpä kysäisin: "Can I touch your hairy balls, please?" Äijä jostain syystä suuttui kovasti, eikä pelaamisesta tullut mitään.
Pallojäätelö on eestiksi pallijäätis.
Aloittaja yrittää olla vitsikäs, ja minä ilkeä.
[quote author="Vierailija" time="24.07.2015 klo 18:47"]
Leave that pig!
[/quote]
... you deserve better!
Älkää kiusatko,oikeasti se on Ballo suoraan käännettynä pallo.
Se on oikeasti hexagon. Olette kummatkin väärässä.
[quote author="Vierailija" time="24.07.2015 klo 18:47"]
Ball = pallo, balls = pallit, esim "I want to suck your balls," haluan imeä pallejasi. Opetettiin meille jo yläasteella.
[/quote]
Meillekin enkunope opetti ton yläasteella, ja demonstroi kans.
Eikun Phall