Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

En uskalla olla oma-aloitteinen miehen kanssa...

Vierailija
15.07.2015 |

En tiedä, jotenkin vaan haluan suojella itseäni siltä mielen pahoittamiselta, minkä torjunta/tylyys aiheuttaisi. Pidän niin todennäköisenä, että toisella on parempaa seuraa tai tärkeämpää tekemistä, enkä halua häiritä. Toisaalta tyhmää, jos kiva tapaaminen taikka juttutuokio jää kokematta vain sen takia, että olen itse liian etäinen jänishousu. Ehkä huomenna kyselen jotain? Onko muita saamattomia yliajattelijoita?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
15.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="15.07.2015 klo 00:58"]En tiedä, jotenkin vaan haluan suojella itseäni siltä mielen pahoittamiselta, minkä torjunta/tylyys aiheuttaisi. Pidän niin todennäköisenä, että toisella on parempaa seuraa tai tärkeämpää tekemistä, enkä halua häiritä. Toisaalta tyhmää, jos kiva tapaaminen taikka juttutuokio jää kokematta vain sen takia, että olen itse liian etäinen jänishousu. Ehkä huomenna kyselen jotain? Onko muita saamattomia yliajattelijoita?
[/quote]
Samoja latujahan nuo ajatukset kulki silloin nuorena ja monia asioita jäi tekemättä kait pysyvästi.
m41

Vierailija
2/5 |
15.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mietipä miltä miehistä tuntuu kun naiset perinteisesti odottaa, että mies tekee aloitteet - lähestyy naista ensimmäisen kerran, kosii jne? Joutuvat koko ajan ottamaan "riskin" torjutuksi tulemisesta. Tai jos ylipäätään haluaa päästä treffeille jonkun kanssa, on meille naisille huomattavasti helpompaa ja itsetunnon kannalta riskivapaampaa kun ei tarvitse olla samassa asemassa. Minä aloin tekemään aloitteita ja oikeastaan se tuntuu tosi hyvälle ja itsenäiselle. Jos sun kumppani ei ole itsekeskeinen mulkku, niin tuskin kukaan tyrmää suorilta, kun toinen ehdottaa jotain yhteistä mukavaa juttua?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
15.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="15.07.2015 klo 05:14"]Mietipä miltä miehistä tuntuu kun naiset perinteisesti odottaa, että mies tekee aloitteet - lähestyy naista ensimmäisen kerran, kosii jne? Joutuvat koko ajan ottamaan "riskin" torjutuksi tulemisesta. Tai jos ylipäätään haluaa päästä treffeille jonkun kanssa, on meille naisille huomattavasti helpompaa ja itsetunnon kannalta riskivapaampaa kun ei tarvitse olla samassa asemassa. Minä aloin tekemään aloitteita ja oikeastaan se tuntuu tosi hyvälle ja itsenäiselle. Jos sun kumppani ei ole itsekeskeinen mulkku, niin tuskin kukaan tyrmää suorilta, kun toinen ehdottaa jotain yhteistä mukavaa juttua?
[/quote] niin, esim minä en ujona ja arkana oo tehny ainuttakaan alotetta vaan ootan yhäkin sitä päivää että nainen tekee sen.

Vierailija
4/5 |
15.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo, sama juttu mulla. En uskalla tehdä naisille alotteita, kun pidän epätodennäköisenä onnistumista ja en haluaisi ottaa huvikseni pakkeja+kolauksia itsetuntooni. Ehkä sitten jos nainen vaikuttais jotenkin kiinnostuneelta ja tuntuis että oikeasti on jotain mahkuja, niin sitten voisin kokeilla.

Vierailija
5/5 |
15.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

"olet kyllä hyvä tyyppi mutta..." tyylisiä nöyryytyksiä en varsinkaan julkisilla paikoilla ota vastaan