Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mies haluaisi pitää lapsen, minä en.

Vierailija
07.06.2015 |

Olen siis raskaana, todella alussa vasta. Lapsen isä on mies, jota tapailin muutaman vuoden. Tiedän varmasti, että mies haluaisi minun pitävän lapsen. En ole hänelle kuitenkaan vielä kertonut raskaudesta. Mitä todennäköisimmin teen abortin. 

Mitä olette mieltä? Onko reilua kertoa hänelle asiasta, jos olen päätynyt jo aborttiin? Kun tiedän hänen haluavan lasta. Muussa tilanteessa ajattelisin, että on reilua kertoa. Tuntuu kuin menisin lällättämään hänelle "lällällää, oisit voinu saada lapsen, muttet saakkaan".

Taustoista voin sanoa, että tämä hän ei ole mitenkään aborttivastainen. Haluaisi vaan lapsen jo tässä vaiheessa elämää. Ja emme siis ole yhdessä.

Mietin senkin takia, kun olisi kiva jollekin asiasta puhua. Luontevin vaihtoehto olisi tämä mies.

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
07.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Et kerro mitään. Kun kerran abortin teet, mitä mies sillä tiedolla tekee?

Vierailija
2/7 |
07.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Listi se, listi se! Sinulla on Oikeus listiä kenen tahansa kekara, jos ei vaan nappaa!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
07.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos ette ole edes suhteessa, saattaisi olla viisainta etsiä joku ihan muu keskustelukumppaniksi ja pitää asia täysin omana tietonaan. Ammattiapuakin kannattaa harkita, jos asia tuntuu vaikealta käsitellä. Mies ei sitä todennäköisesti helpommaksi tee.

Vierailija
4/7 |
07.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olisi kyllä pahimman luokan kettuilua mennä puhumaan mitään. Jos on pakko puhua, puhu terapeutille tai vaikka koirallesi. Ja jatkossa ehkäisy kuntoon, non?

5/7 |
07.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tee niin kuin itsestäsi parhaalta tuntuu. Ei sinun tarvitse kertoa raskaudesta.

Vierailija
6/7 |
07.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tapa tapahierolevitä vielä aborttikertomuksella pahaa oloa ympärillesi. Koska sinähän pyhän Vulvan oikeuttama olet. Ja ompele röpötin umpeen ettei tämä toistu enää koskaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
07.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Näin minäkin aattelin. Jotenkin tuntuu vaan vaikealta, kun ollaan läheisiä ja varmasti hän suuttuisi, jos saisi jotenkin tietää etten kertonut.

Jotkus asiat on parempi pitää vain itsellä. Kiitos vastauksista!

Ehkäisy oli kyllä niin kunnossa kuin se vain voi olla. :(

Ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kolme kahdeksan