Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

tytöllä 1,5 v patti reidessä. Apua! (ov)

Vierailija
13.04.2009 |

Tänään siis huomasin, että tytöllä on joku patti reidessä. En tiedä kauanko on ollut ja lääkäriinhän sitä on tietenkin mentävä, mutta onko muilla kokemuksia moisesta?? Pelottaa.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
13.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvähän se on jos ei mitään ole kenelläkään ollut, mutta huolettaa niin kovin.

Vierailija
2/6 |
13.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä tuli siihen kohtaan iso kova patti, joka ajan kanssa poistui.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
13.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tiedä kumpaan jalkaan kun mies oli rokotusreissulla. Mies nyt työmatkalla, joten en voi kysyä. Mutta voiko olla vielä näin monen viikon jälkeenkin kova rokotuskohdasta? Ehkä n. 2cmx 1cm. Ei punoita, on kova ja liikkumisesta en osaa oikein sanoa. Ei vaikuta kipeältä, mutta ei osaa tyttö kyllä vielä kertoakaan.

Vierailija
4/6 |
13.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulle tuli mieleen, onko lapsesi saanut hiljattain MPR-rokotuksen, jonka kaikki saavat 1,5vuotiaana. Rokotushan annetaan tuon ikäiselle reiteen. Joskus rokottamisen jälkeen iholle jää pitkäksi aikaa vaaraton patti, joka häviää vähitellen itsestään.usein iholla saattaa olla aluksi myös punoitusta ja kutinaa rokotuskohdassa.

Vierailija
5/6 |
13.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

meillä oli myös yhdellä lapsista se patti toista kuukautta jalassa ennen kuin katosi!

Vierailija
6/6 |
13.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

no meile on ainakin tullu rokotuskohtaan kova patti joka kesti aika kauan. samoten meillä on ollut imusolmukkeita patteina viikkokausia jos on sairastanut oikeen kovan taudin..... käytin ekasta lastenlääkärillä ja se sanoi että pienille herkästi imusolmukkeet turpoo jos on vaikka joku rokko tms..

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan neljä kaksi