Lue keskustelun säännöt.
Alue: Aihe vapaa
G: omat hälärit?
07.02.2009 |
Onko sinulla 'sisäisiä hälytyskelloja' jotka alkavat soida(ja lujaa!!) joissain tapauksissa, ihan ohimennen uuden ihmisen tavatessa - ei tartte vaihtaa kuin pari lausetta ja tulee valtavan epämukava ja jotenkin 'hälyttynyt' olo?
Itselläni on päihdeongelmaisten ja epävakaiden persoonallisuuksien kohdalla. Usein siis sellaisia ongelmia, että ovat muille esim. työpaikalla paljastuneet vasta paljon myöhemmin.
Olen alkoholistiperheestä, voiko se johtua siitä?
Kommentit (2)
siis tulee sellainen olo että tuota ihmistä pitää karttaa, vähintäänkin pitää hänet etäällä. Joskus tulee melkein pakoreaktio päälle :(
ap.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
aina epäaitojen ihmisten kanssa. Esim. sellaisten miesten kanssa, jotka pyörittävät naisia mennen tullen. Ja kerran tutustuin mieheni kaverin avovaimoon, johon musta tuntu etten halua tutustua lähemmin. Vähän ajan kuluttua tuo nainen petti tätä miestä ja teki muutakin typerää.
Mä olen itse alkoholiperheestä, mutta jotenkin alkkikset ja muut mielenterveysongelmaiset ei aiheuta moisia tukalia tuntemuksia.