Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kasteleva koululainen

Vierailija
03.02.2009 |

Löytyykö muita kouluikäisen päivä- ja/tai yökastelijan vanhempia. Miten teillä menee? Mitä tutkimuksia on tehty? Onko lääkitystä?



Ja ennen kaikkea: Milloin kastelu on loppunut?



Meillä nyt käytössä cystrin, se auttaa hyvin päiväkasteluun ja jonkin verran yökasteluun. Minirinin teho oli olematon. Munuaiset ultrattiin juuri, ei mitään epänormaalia. Diagnoosina tiheävirtsaisuus.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
03.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

yritettiin minirinillä seitsenvuotiaana, ei tulosta.



Nyt kymmenvuotiaana yritettiin uudestaan minirinillä, ja lapsi oppi kuivaksi parissa viikossa. Nyt ei ole tarvinnut miniriniä yli puoleen vuoteen.



Että ei se minirinkään auta jos ei lapsi ole riittävän kypsä.



Ole rauhassa ja älä stressaa lastasi. Kyllä se kone pesee pyykit.

Vierailija
2/2 |
03.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miten sujui sosiaalinen elämä yökastelun kanssa? Oliko lapsi leireillä tai yökyläilikö kavereilla?



Meillä on nyt poika (7v, ekalla) alkanut tajuta, että yövaipassa on jotain hävettävää. Haluaisi kovasti leirille, mutta ei halua kavereiden tietävän vaipasta. Onneksi paras ystävä käyttää mysööyvaippaa, he voivat yökyläillä toistensa luona ja vertailla kuvia vaipassa :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä seitsemän kuusi