Mua nauratti ääneen tätä asuntoilmoiusta lukiessani :)
http://www.oikotie.fi/realestlist?exit=aptinfo_fromsearch&target=apartm…
han kiva kämppä ja kiva yritys myydä itse... Mutta tulee mieleen olisko välittäjä valinnut erilaisia kuvauskohteita. Oli sen verran hassut kohteet minusta.
Ja maininta miten voi jättää turhat välikädet pois ja säästää rahat, kun ostaa yksityiseltä on aika turha, kun yleinen tapa on, että ostaja ei kuluja maksa, vaikka välittäjää käytetäänkin.
Mulla voi olla kyllä outo huumorintaju, mutta mua nauratti ääneen!
Kommentit (18)
Niistä ei saanut järkevää kuvaa siitä, mistä ne oli otettu. Mutta muuten näytti ihan kivalta asunnolta. Mutta tietysti sitä miettii, että oliko ehjiä paikkoja niin vähän, että piti ottaa tosi tarkkaan rajattuja kuvia..
Samoin asunnossa paljon käytetty paneeli antoi oman pikantin säväyksen tälle sisustajan unelma-asunnolle.
Ja maininta miten voi jättää turhat välikädet pois ja säästää rahat, kun ostaa yksityiseltä on aika turha, kun yleinen tapa on, että ostaja ei kuluja maksa, vaikka välittäjää käytetäänkin.
Sehän siinä kuvassa oli pääasiana...
Meinasin tippua tuolilta kun katsoin noita kuvia... Nyt ois kyllä ehkä kannattanu turvautua välittäjän apuun. Tuli sellainen vaikutelma että kämppä on superahdas kun yhtäkään kuvaa ei voi ottaa kovin kaukaa seinästä. Varmaan ihan ok kämppä mutta kuvat kyllä totaalisesti pilaa ensivaikutelman. Kuka haluaa nähdä kuvan perheen olohuoneen verhoista ja tv:stä?? Ei oltu edes kaihtimia avattu kokonaan niin että pihamaiseman olisi nähnyt. Joo ja se makkarin takkaviritelmä tms., apua. Eikö ihmisillä ole yhtään mitään tajua siitä että asuntoa voi vaikka ihan vähän stailata ennen myyntiä. Pari tuikkua palamaan sinne makkarin takkaan ja rumat viirit pois portaikosta jne jne.
Tulee jotenkin mieleen se ilmoitus jossa oli kuva anopista kahvia keittämässä. Näiden tapausten kannattaisi ehdottomasti turvautua k-välittäjän apuun ainakin kuvien otossa.
Varmaan muuten kannataisi kaataa se puunkarahka siitä oven vierestä veks, ei ole mitenkään houkutteleva.
Oikein sormet syyhyää että pääsisi vähän järkkäämään ko. kämppää myyntikuntoon!!
pinnat on kunnossa :-) pohjaratkaisusta ei kyllä saanut minkäänlaista kuvaa.
Mikä se hökötys sielä seinässä, lattianrajassa on?
80-luvulla rakennetusta rivarista, sika paljon. Ei mee kaupaksi, sen verta on täällä tullut seurattua asuntokauppaa viime aikoina.
Nuo kuvathan oli ihan vääristä paikoista otettuja! Ja tosiaan nauroin ääneen!
papukaijamerkki sille joka löytää sen anopinkuva-ilmoituksen ja linkittää tähän!
tästä samasta talosta oli toinenkin vai peräti 2 kämppää myynnissä ja luulen että meni, paitsi hmm, miksiköhän kaikki haluaa nyt just muuttaa tosta rivarista pois?
No, kuitenkin, ei tuo ole kovinkaan kallis, Käpylässä koulun vieressä ja katsopas vaikka Lehtomäessä olevia rivareita, tää ei edes ole siinäkään suhteessa kallis,
epäonnistuneitahan nuo kuvat kyllä on :)
Ja ei, en ole myyjä :)
Noin iso rivariasunto ja noin halvalla!?
Epäreilua!!!
Saa loppu päivän naureskella :) Muuten varmaan ihan ok kämppä.
ettei tajua, että ostajahan sen välityspalkkion maksaa?
Minä taas nauran räkäisesti kun joku maksaa välittäjälle jostain.
Oman taloni möin itse ja säästin about 10 000 euroa....
Omat kuvani olivat tietty parempia kuin tämän ketjun ilmoituksessa.
http://www.oikotie.fi/realestlist?exit=aptinfo_fromsearch&target=apartm…
http://www.aavamaa.fi/asuntomyynti.htm
tunnistaa samaksi kylpyammekuvasta
en oikein ymmärtäny mitä niillä yritettiin viestittää.
Samoten jäin miettii, että mitä makkariin on yritetty jemmata sinne ilmeisesti takan sisään?? Siis sen vaaleanpunaisen verhon taa.