Taimi02!!!
Huomasin toisesta ketjusta, että olit nähnyt Jyväskylän Junioireilla viime vuotisia " kruunu" pipoja, niitä joissa kolme sakaraa ja niissä päissä tupsut? Puhutaanko samoista? oliko nauhat ja korvaläpät? oliko sitä mallia missä valk, ruskea ja vaal.pun tupsu vaal.pun-valk pipossa? kokoja??? olen etsinyt tuota pipoa ja nyt voisi laittaa agentin asialle jos siellä on..
Kommentit (7)
milloin seuraavan kerran? Jos olisit pistänyt sen postin kautta minulle..korvaan tietty vaivasi.. Ja kumpikohan koko, 48 vai 52 olisi lienee sopiva vajaa puolitoistavuotiaalle??
To tai Pe pääsisin käymään. Huhuile vaikka palstan kautta. Meidän tytön py on 50 cm ja hänelle menisi 52 oikein loistavasti, kasvunvaraa on vaikka tytön pää ei kasvakaan =D
Soitan huomenna Junioreille ja kysyn onko pipoja vielä ja samalla tuota kokoasiaakin voin vielä heiltä varmistella.. voi olla että tuo 48kin menisi, isommalla melkein 6v:lla on sama pipo ilman nauhoja ja muistaakseni kokoa 54..sehän on aika joustavaa, toisin kuin ne aiemmat sydänpipot..
aika töykeä myyjä vastasi ja sanoi, että heillä ei ole vaal.pun vaan lohenpunaisena tuota pipoa..eli ilmeisesti vaal.pun sitten jo menneet. En alkanut sitten kokoasiaa enää kysymäänkään.. eli jatkan etsintöjä..
Eilen siellä oli vaaleanpunaisia 2 kpl ja lohenpunaisia 2 kpl. No jos käyn siellä loppuviikosta niin voin katsoa onko siellä niitä oikeasti. Sieltä kun ei aina saa palvelua puhelimitse eikä paikan päälläkään!
Mutta saman olen huomannut, että he eivät aina muista olevansa asiakaspalveluammatissa...ei tekisi mieli käydä koko putiikissa, mutta kun on yksi harvoista monenlaista lastenvaatetta myyvistä liikkeistä niin joutuu pakosta käymään..Muistin juuri, että itsekin poikkean Jkl pe, että saatan kipaista vilkaisemassa junaa odotellessa mikä se todellinen tarjonta on..
Juu, kyllä samasta piposta puhutaan =) Aamulla oli kokoja 48 ja 52 jäljellä. Ihan normaalihinnalla oli myynnissä, olikohan 17 euroa?!