Olipas pettymys eilinen unelmien poikamies. Jäi paha maku suuhun.
Ikävää kun Antti oli pitkään maanitellut Anaa avaamaan tunteensa, rakastumaan itseensä. Vielä tässä viimeisessä jaksossa vakuutteli että " sehän on vaan hyvä kun ei suin päin rakastu" ja Anan perheelle vastasi että varmasti nähdään vielä jne.
Viime jaksossa päästi jatkoon vaikkei Ana ollut lainkaan vielä osoittanut olevansa kunnolla ihastunut. Ja nyt kun viimein uskalsi ihastua niin tiputettiin.
Tämä oli kyllä moka Antin muuten täydelliseen rooliin. Olisi pitänyt joko tiputtaa Ana jo aiemmin, kun tiesi kerran että olisi myöhäistä enää vaikka tunteet syttyisivätkin. Tai sitten todella antaa se mahdollisuus minkä lupasi.
Kommentit (19)
ja eikö sillä analla ollut lapsi? Ajattelin, että tippui sen lapsen takia.
luulettekste OIKEESTI että joku siinä ihastuu? Ootte te vähän yksinkertaisia. Eiks niiden puheet ees kalahda korvaan? Käsikirjoitettua formaattiviihdettä, turha sen kundin valintoja mitään on pohdiskella.
Vierailija:
luulettekste OIKEESTI että joku siinä ihastuu? Ootte te vähän yksinkertaisia. Eiks niiden puheet ees kalahda korvaan? Käsikirjoitettua formaattiviihdettä, turha sen kundin valintoja mitään on pohdiskella.
noihin muihin. Ehkä liikaa haastetta Antille. Ja kun eivät olleet edes pussailleet, sitä kai se Antti odotti.
ei Antti olisi häntä pystynyt pitämään sen jälkeen kun arki tulee vastaan. Uskon että Meri vie voiton.
Mutta en silti osannut toivoa että hän päätyisi Antin kanssa yhteen. Toivotan Analle kaikkea ihanaa elämäänsä, hän vaikuttaa todella ihanalta tyypiltä. Ja mielettönän kaunis!
Ei ehkä yh olisi oikein istunut tähän formaattiin, mielenkiinnon vuoksi noin pitkään mukana. :)
En tiedä, katsonko edes loppuun ohjelmaa. Ihan sama, kumman niistä valitsee.
Alkuun vaikutti tosi ihanalta, mutta eilisen jakson loppukommentti paljasti kyllä jotain...
Vierailija:
eilisen jakson loppukommentti paljasti kyllä jotain...
Vierailija:
Vierailija:
eilisen jakson loppukommentti paljasti kyllä jotain...
että hän päätti kauan sitten ettei itke yhdenkään miehen perään, eikä aio itkeä nytkään.
Minä vastasin vaan tuohon kysymykseen muiden puolesta.
t.21
Jäin miettimään et ehkä Antti ei tykännyt siitä kun Ana ei avoimesti ihaillut häntä. Mielestäni Antti on itserakas ja odottaa sellasta paljvontaa näiltä naisilta. Ana vaikutti järki-ihmiseltä.
Hän ilmeisesti on ainakin espanjankielinen, onko isä lattari/espanjalainen?
Vierailija:
Jäin miettimään et ehkä Antti ei tykännyt siitä kun Ana ei avoimesti ihaillut häntä. Mielestäni Antti on itserakas ja odottaa sellasta paljvontaa näiltä naisilta. Ana vaikutti järki-ihmiseltä.
Ana ja Antti ei vaan sopineet toisilleen, näkihän sen jo kilometrin päähän. täysin erilaisia ihmisiä. Ana tosiaan varmasti ajattelee järjellä, ja Antti taas tunteella.
A) Ana on ollut ehdoton suosikkini. Kaikista kaunein, suloisin ja jolla järkeäkin päässä. Ei heti tarvitse tunteitaan avoimesti näyttää kuten Bettina. Mutta ehkä syynä oli se suloinen Kevin.
B) Odotin ihan hulluna tätä jaksoa, kun poikamies tapaa perheet. Mutta suomiversio oli kyllä -00000 jos vertaa näihin ulkomaalaisiin. Jos on tottunut katsomaan ulkomaalasta Unelmien poikamiestä, niin näähän on kun yö ja päivä.
C) Mä en kyllä katso enää yhtäkään suomiversiota mistään ulkomaalaisesta, kun nää kaikki on niin perkeleen huonosti tehtyjä, hötäisemällä paskaa!!!!! Tiedän, että budjetti on pienempi, mutta ei se voi olla aina siitä kiinni, että suomiversiot floppaa ja pahasti!!
D) Mielestäni Merin olisi pitänyt tippua. Se ällöttää mua, kun se sirpistää huulia jne..
se Bettina on mun mielestä tosi lapsellinen.. En tajua et antti valitsee sen.. Bettinan isän kommentitkin oli ihan häpäsyjä. Meri ja Bettina on ihan samanlaisia hissukoita. Ana oli paras..
Ei kai kukaan niin idiootti ole oikeasti.