Lue keskustelun säännöt.
Mun mielestä paras tapa laihtua, on kuunnella omaa elimistöään.
21.01.2008 |
Joskus tulee olo että tarvii paljon energiaa (ehkä on tullut oltua liian vähillä kaloreilla/rasvalla muutama pv) ja silloin voi surutta syödä kunnon rasvaista ja kermaista ruokaa niin että tulee hyvä olo eikä enää tee mieli koko ajan jotain.
Ei tavi syödä esim kahta lämmintä ateriaa päivässä jos tuntuue ttä se toinen on liikaa ja mieluummin tekisi mieli vaikka viiliä ja mysliä + mansikoita. Iltapalaa ei tartte syödä jos illalla ei ole nälkä, eikä aamupalaa jos se aamulla tuntuu vaikealta. Syö vasta sitten jos tekee mieli/on nälkä.
Kasviksia tietysti kannattaa syödä paljon, ja kyllä niitä tekeekin mieli kun kuuntelee mitä elimistö oikeasti kaipaa.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Pitäiskö mun taipua ja antaa sille aina periksi? Toivoin että jouluherkuttelu olis riittänyt sille, mutta ei. :( Yhä se kaipaa suklaata.