Suosittele farkkuja iso takapuoliselle ja jenkkakahvaiselle naiselle! (ov)
Korkea vyötärö ei käy kun korostaa vielä enemmän takapuolta :( Mahaa ei ole, jenkkakahvojen alut selässä valitettavasti ja iso iso takapuoli :(
Kommentit (16)
Mieli haikailee Dieselin farkkuja, mutta ei ole mun kropalle valitettavasti :(((
Ehkä jos tästä saisi 10 kiloa niin pystyisin niitä käyttämään, mutta joo...
ap
he tietävät niin farkkujenkin kuin vartaloidenkin mallit. mä tein niin ja raskauskilot ei näkyneet missään kun löytyi niin hyvin istuvat farkut et voi tsiisus!
:)
toivottavasti tälle palstalle on kerääntynyt harvinaisen dorkaa porukkaa, ettei kaikki ajattele samalla tavalla.
Ainoat sopivat farkut ovat NP Dina -merkkisiä. Luulen kuitenkin, että noilla kiloilla ja pituudella ei voi olla sen luokan peffaa, että se täyttäisi nämä farkut... (Ja siis nämä Dina-farkut näyttävät oikein fiksuilta, kaikki muut farkut karmeilta, jos on tosipäärynä.)
Mies kommentoi aina sitä ja kaverit vaivihkaa suosittelevat aina mulle vaatekaupassa malleja, jotka pienentää takapuolta. Eli näillä mitoilla voi todellakin olla hemmetin iso takapuoli.
Vaatekoko housuissa mulla 40, joka ei ole pieni tietääkseni sekään.
Sen lisäksi mulla on tosi pienet rinnat, joten farkuissa oikein korostuu :( Ja Dieselin farkkuja en voi käyttää, olen sovittanut monet kerrat ja nähnyt myyjän ilmeestä, että ei sittenkään :)
ap
Kapeita lahkeita ei missään mimessä vaan tasapaksut lahkeet pidentää jalkoja eniten, ei mitkään leveät lähkeet eikä ehkä boocutkaan.
Takataskujen mallia kannattaa myös vertailla sitten kun housut on jalassa. Takataskuttomat ei varmasti käy, mutta jotku alas tipahtaneet ja vähän pitkän malliset takataskut voisivat olla parhaat.
Minä taas ihmettelen, että miksi niin monet kirjoittivat sinun olevan normaalipainoinen?
Suomalaisilla taitaa olla uusi kansansairaus: ylikilojen puolustelu mm. seuraavista syistä:
" kyllä naisella pitää muodot olla"
" pitää olla jotain, mistä ottaa kiinni"
" tykkään itsestäni tällaisena pyöreämpänä"
" minulla on hidas aineenvaihdunta"
" en laihdu, vaikka kävelen töihin joka päivä"
Enää suomalaisille ei olekaan ihanne se terve., sporttisen hoikka ja hyvinvoiva vartalo, vaan tasaisen paksu pötikkä-vartalo.
jne. jne.
kyllä sääntö " -110 pituudesta pois" on lähellä sitä ihanteellista painoa.
Jos 176cm /69kg ihmisen pitäisi laihduttaa niin voi elämänkevät. Mitäpä ap jos ostat geelirintsikat niin tissit korostuvat.
Aivan mahtavat, olen niin tyytyväinen itteeni kun katson peilistä! Sopii kaikkiin kaarituettuihin rintsikoihin eivätkä näy ollenkaan vaikka olisit alusvaatteisillasi. Suosittelen!
ja se sokoksen merkki, jossa on eri mallisia housuja ja farkkuja.
Ennen kaikkea: osta farkut jotka ulottuu oikeasti vyötärölle asti (siis korkeat), mutta pitä paidanhelmaa niiden päällä. Matala vyötärö kasvattaa niitä jenkkakahvoja entisestään, ja ne näkyvät paitojen läpikin, joten sitä et halua. Korkea vyötärö taas esittelee sitä takapuolta, mutta sen voit katkaista paidanhelmalla.
niitä löytyy monta eri kokoa esim. koot 20-24 sopii lyhytjalkaisille
En ymmärrä miksi pitää kiskoa farkut jalkaan jos ne ei edes näytä hyvältä. luultavasti hame olisi sinulle paljon parempi.
175cm, 69 kg, farkkukoko vyötärö 32 pituus 34 ja takapuoli iso tosiaan....
ap