Kävin tänään minun sektiolapsen kanssa uimassa. Yritän vähän hyvitellä...
Kommentit (12)
että veisin alapääsynnytyksellä maailmaan tulleni lapsen uimahalliin, kun raukan pää ei ole vieläkään palautunut normaaliksi. Ensi kerralla sektio!
On se niin noloa, kun ei lapsi edes syntyä osaa. Aina saa hävetä silmät päästään.
Olen ikään kuin keskeneräinen. Olen etsinyt vertaisryhmää, mutta ilmeisesti sektiolapset eivät pahemmin ääneen itsestään kuuluttele. Jossain tätä tuskaa olisi saatava purkaa. Ehkä voisimme alkaa tavata salaisesti?
Siitä lapsi sitten aina työntäytyy läpi ja voi kun lapsen silmät loistaa riemusta..!
Opettajana olen huomannut, että lapset eivät riisu mielellään pipoja edes sisällä. Nyt ymmärrän. He ovat varmasti sektiolapsia. He tavoittelet syntymän tuntemuksia. Pipo on emätin.
Arvatkaa vaan mitä traumoja siitä jäi... Takaraivo tötteröllä jo 29 v...
tämä provoketju itketti minua ja ekat itkut lasten syntymän jälkeen tämän asian tiimoilta =).
PS:En myöskään onnistunut imetyksessä
Olet valvonut liikaa, mene nro 11 nukkumaan!
On helppo löytää riittävän tiukkoja kaula-aukkoja.
Vierailija:
tämä provoketju itketti minua ja ekat itkut lasten syntymän jälkeen tämän asian tiimoilta =).
PS:En myöskään onnistunut imetyksessä
Mutta mä olen sentään ALATIESYNNYTTÄNYT!
*odottelee aplodeja*
Jotenkin vaan ne kaikki karikatyyrit on osattu esittää sopivasti mun huumorille tässä ketjussa. Ja siis itkun seassa asuu nauru, olen onnellinen lapsistani ja tyytyväinen elämääni =).
T:11
pääsee edes sillai kokeilemaan sitä syntymisen ihmettä.