Ikean KURA-sänky, toimiiko kerrossänkynä?
Onko kellään Ikean Kura-sänkyä, eli pikkuparvea, kerrossänkynä? Eli toiselle lattialle runkopatja+ petari? Kuulostaako hullulta ajatukselta? Tällöin yläsänky ei olisi niin kamalan korkealla kuin tavallisissa kerrossängyissä, mikä vähän hirvittää.
Kommentit (2)
Kolmivuotias nukkuu ylhäällä ja alhaalla 2-vuotias pikkusängyssään, joka on alla poikittain. Lisäksi alle mahtuu iso lipasto ja muuta roinaa. Alle saisi myös runkopatjan sängyksi. On ollut ihan hyvä ostos, maksettiin siitä 43 euroa :)
Kannattanee laittaa alle pelkkä runkopatja, siis ilman jalkoja, muuten tulee liian ahdasta. Nyt 2-vuotiaalla on ihana pieni pesä, jossa tykkää nukkua. Sänky itsessään on aika massiivinen, joten jos tilasta on puutetta, suosittelen jotain muuta ratkaisua.
Mutta hienon nimen ne on sängylle keksineet. Saakohan sinne mennä sitten KURA-housut jalassa:D