Miksi on paha olla siivousfriikki?
Tuosta toisesta ketjusta vain pomppasi silmään...
Kommentit (7)
Kellään muulla ei normaalia sotkuisuutta vastaan taida olla mitään?
Eihän se ole tervettä puunata ja paasata koko ajan jostain? MIksi lika tuntuu hänestä niin pahalta, ettei sitä voi sietää missään missään muodossa? Näkymätön likakin on pahasta, kaikki on saastaista, koko ajan pitää pyyhkiä, yökyök...
HALOO??!!? Eihän terveet ihmiset pelkää saavansa valokatkaisijasta jotain kuppaa tai muuta TOOOOSI PAAAHAAA JUTTUA.
ELämä on, ei kai siinä mitää?
mä vähän luulen että vastaan tulee tää naisellinen oma huono omatunto jos ei jaksa olla siivoomassa koko ajan ja sitten joku ylipirteä mega siivooja tulee kyläilee tai kommentoimaan niin alkaa ahdistaa.
mun kohdalla ainakin pitkälle näin. sitä heti leimaantuu epäsiistiksi jos ei ole pesemässä joka päivä lattiota niinkuin tää super siivoushullu tyyppi.. sit alkaa ahistaa omat voima varat ja niiden puute
eiköhän suurin osa lapsiperheistä ole normaali sotkuisia.. eri asia jos hiiret hyppii pöydillä ja madot keittiön laatikoissa. sittenhän jo tulee terveysriskit vastaan.
itsestäni voin sanoa että en aina jaksa ees täyttää ja tyhjentää joka ilta tiskikonetta. teen sen sitten aamulla kun enemmän energiaa.
Vierailija:
mä vähän luulen että vastaan tulee tää naisellinen oma huono omatunto jos ei jaksa olla siivoomassa koko ajan ja sitten joku ylipirteä mega siivooja tulee kyläilee tai kommentoimaan niin alkaa ahdistaa.
mun kohdalla ainakin pitkälle näin. sitä heti leimaantuu epäsiistiksi jos ei ole pesemässä joka päivä lattiota niinkuin tää super siivoushullu tyyppi.. sit alkaa ahistaa omat voima varat ja niiden puuteeiköhän suurin osa lapsiperheistä ole normaali sotkuisia.. eri asia jos hiiret hyppii pöydillä ja madot keittiön laatikoissa. sittenhän jo tulee terveysriskit vastaan.
itsestäni voin sanoa että en aina jaksa ees täyttää ja tyhjentää joka ilta tiskikonetta. teen sen sitten aamulla kun enemmän energiaa.
TUttua. Niin tuttua. t.2
Vierailija:
Eihän se ole tervettä puunata ja paasata koko ajan jostain? MIksi lika tuntuu hänestä niin pahalta, ettei sitä voi sietää missään missään muodossa? Näkymätön likakin on pahasta, kaikki on saastaista, koko ajan pitää pyyhkiä, yökyök...HALOO??!!? Eihän terveet ihmiset pelkää saavansa valokatkaisijasta jotain kuppaa tai muuta TOOOOSI PAAAHAAA JUTTUA.
ELämä on, ei kai siinä mitää?
Mun tutulla ainakin on jokin kamala pätemisen tarve. Miten heillä on aina siistiä ja ei koskaa mitää pasilleja. Heillä ei ole lapsia. JA kovasti arvostellaan lapsi perheitä miten monet elää niin sotkussa..jne
Rasittavia tollaset ihmiset, tosi rasittavia, sellasta en mielellää kotiini halua. ei tunnu todelliselta ystävältä.
t.2
Kyläilily heidän luonaan on ahdistavaa.
Parketti kiiltää enemmän kuin normaalin ihmisen ruokapöytä, siitä pyyhitään heti konttavan lapsen sormen jäljet. Itämaisen maton hapsut voivat mennä ihan aikuisenkin kävellessä vinoon, jompikumpi käy vaivihkaa suoristamassa ne. jne.
Kuitenkin kun tapaamme muualla kuin heidän kotonaan ovat mitä ihanimpia ihmisiä.
Mä tunnen yhden ja en jaksaisi asua hänen kanssa. Hällä on myös tossu mies joka ei elä kotonaan niin kuin haluaa.
Surullista.
VOis kuvata siis että on pirttihirmu=määrää millon siivotaan, miten siivotaan, miten usein jne. JA jos hällä on lapsia ja mies niin heillä ei ole mitään sanomista mihinkään, koska pirttihirmu (siivousfriikki) itse haluaa määrätä ja posmottaa.
En koskaan asuisi sellasen hysteerisen ihmisen kanssa.:/ Ne on kylässäkin sietämättömiä. Ääneen päivitellään toisten tapaa elää.
Provosoiduin. Myönnän. Trolli tämä ei kuitenkaan ole.:)