Onneksi minulla on turkkilainen mies, lapset ovat kauniita suklaasilmiä
Kommentit (14)
' ' Voi kun ihkuu kun mun lapsella on siniset silmät!' ' ' ' Että oon onnellinen kun lapseni saivat suklaasilmät!' ' ' ' Siniset silmät on niiiiin harvinaisia, että on ihanaa kun sentään yksi lapsistani sai sellaiset!' ' ' ' Ruskeat silmät on niiiiin kauniit' ' .
kun pojallani on isot ruskeat nappisilmät ja vaaleat kiharat hiukset :)
Ja kaikki suomalaista perua.
en pidä itseäni mitenkään erityisen pinnallisena. kyllä tämmösissä nettijutuissa voi hölöttää vaikka sitten silmien väristä. tämä on ainakin mulle myös viihdettä ja ajankulua.
tunnustan että harmittaa hieman kun laitoin tuon kebap-kioski-kommentin turkkilaisista miehistä, oli aika " helppo" ja typerä kommentti, sori jos täällä on oikeasti turkkilaisen kanssa naimisissa olevia..
mutta lapsillamme on harmaat silmät.
Onneksi minulla on suomalainen mies ja lapseni on kiva punatukkainen kikkarapää!
Vierailija:
Onneksi minulla on suomalainen mies ja lapseni on kiva punatukkainen kikkarapää!
terv. kahden ruskeasilmäisen äiti joka oli NIIIN onnellinen kun kolmas lapsi sai taivaan siniset silmät:)
mutta siniset silmäthän ovat harvinaisemmat ja ilmeisesti katoava luonnonvara aikojen kuluessa, joten olkaa onnellisia jos lapsenne ovat sinisilmäisiä vaikkei niin suklaasilmât oliskaan! en ymmärrä tän aloituksen tarkoitusta muutenkaan.
No, saavutushan se on sekin kun on saanut turkkilaisen miehen pokattua =D Ylpeilynaiheensa kullakin...
Maailman väestöstä n. 6% on punatukkaisia ja punatukkaisuus geeneissä on heikko tummatukkaisuutta vastaan.
T: se punapään äiti
ihanat mustat mantelisilmät ja tummanruskeat kutrit :)
no en ajatellut heti että olisi provo, kyllähän joku turkkilaisen vaimo voisi ajatella että no onhan mulla sentään nuo ruskeasilmäiset lapset vaikka se karvakasa siellä kebap-kioskilla ottaisikin päähän..
olen NIIN onnellinen, että poikani peri isänsä suuret siniset silmät. Ruskeisiin oon niin tottunut --> tylsät!