Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lämmönnousu raskauden alussa

29.10.2007 |

Miten pitkäksi aikaa elimistön lämpötila nousee raskauden alettuna? Olen lukenut jostain että " nousee hetkellisesti" , sitten olen taas lukenut että pysyy pidemmän aikaa koholla. Täällä kovasti toivotaan raskautta, nyt minulla on parina kolmena päivänä lämpö noussut 37,3 mutta parin tunnin sisällä taas pudonnut normaaliin (36,4-36,6). Jotain muutakin pientä oiretta on ollut että ehkä voisin olla raskaana, mutta en tiedä kuvittelenko sitten kaiken kun sitä pientä nyyttiä niin kauheasti toivon..

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
02.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

mulla oli useana päivänä viluinen olo, teki mieli pukeutua lämpimästi ja käpertyä viltin sisään. Samoin pieni näläntunne oli lähes koko ajan, ja ruoka maistui tosi hyvin.



Nämä oireet oli jo ennenkuin testasin plussaa, kierron loppupäivinä. Selvästi huomasin että olotila ei ole tavallinen ja arvelinkin että olen raskaana.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla