Vaaleat rattaat, onko vikaostos?
Tähän asti ollut tummansiniset ja nyt himoitsen vaaleansinisiä rattaita :)
Onko ne liian arat kuitenkin? Väri olisi vaan niin ihana..
Kokemuksia otetaan vastaan :)
Kommentit (7)
Vaaleiden ehdoton plussa ulkonäön lisäksi on se, että eivät ole niin kuumat, kesällä varsinkin tämän huomasi.
Meillä oli myös edelliset rattaat tummansiniset ja nyt ostettiin vaalean harmaat rattaat. Kankaat on helppo irrottaa pesua varten. Käyttöönhän ne rattaa tulee ja on se minusta tärkeetä et ne sen väriset ku haluaa.
väri valita sen mukaan mikä silmää miellyttää.
Luulisi olevan helposti irroitettavissa, emmaljungan scootereita haaveilen. Ainakin emmaljungan yhdistelmissä tosi näppärä irroittaa pesuun.
ap.
Nuo kankaat on nykyään niin muovia, että ne lähtee ihan rätillä pyyhkimälläkin puhtaakis, jos kuraa tulee. Ettei niitä joka kerta tarvi pestä.
Kaupunkirattaina kyllä pysyy puhtaina, mutta puistokäytössä kyllä joko rähjäiset tai työläät.
on kosteutta ja likaa hylkiviä materiaaleja, ja kannattaa jo tuoreeltaan pyyhkäistä märällä rätillä pahimmat kurat pois.
Vaaleansiniset vielä ostaisin, mutta esim. valkoisia en missään nimessä.
Irtoavat tarvittaessa kokonaankin pesuun...