Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Luvattiinko se 2,6 prosentin palkankorotus kaikille kuntatyöläisille vai vain hoitajille? Alunperinhän luku oli 2,4.

Vierailija
25.09.2007 |

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
28.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itseasiassa ap onkin oikeassa. Eli 1.3.2008 näyttää olevan tulossa samatasaisuuserä maksuun, josta haetaan eri ammattinimikkeille joko 2,6% tai 1,3%. Hoitajat saisi tuon 2,6% silloin, mutta on siellä muitakin nimikkeitä, jotka sen saa. Ja osa saa sitten tuon 1,3% (minä näköjään kans).



t. 2

Vierailija
2/2 |
26.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kunta-ala hyväksyi 2007-2010 sopimuksen joka takaa 9% korotuksen (ja jopa 11% korotuksen naisvaltaisille aloille) niin, että eka vuonna 3,4% ja sitten kahtena seuraavana 2,4% molempina ja lisäksi näitä järjestelyvaraeriä, joissa jaetaan 0,5% ja 0,3%.



Hoitajat kinaavat edelleen ja vaikka seuraan päivittäin työni takia tietoja niin en ole huomannut, että hoitajille olisi tarjottu enempää. Päinvastoin, jos eivät allekirjoita nykyistä sopimusta 1.10. mennessä, niin eivät saa 270 euron joulurahaa joka on tulossa kaikille ko. järjestöjen jäsenille, jotka ovat allekirjoittaneet sopimuksen tuohon mennessä. Siis vaikka tulisivat sopimukseen mukaan 2.10. niin joulurahaa eivät saa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi yhdeksän