Miten tehdään seksikäs nuttura?
Jossain ketjussa neuvottiin tekemään sellainen kun lähtee ulos iltaa viettämään, mutta miten sen saa aikaiseksi? Olen yrittänyt mutta ei tunnu nuttura kestävän kasassa kuin hetken, ja miten sen saa seksikkään näköiseksi? Olisi treffit tiedossa ja pitkille hiuksille pitäisi jotain tehdä että näyttäisi hyvältä
Kommentit (28)
laitat hiukset hiuslenkillä kiinni ja sitten nostat hiukset ylöspäin ja laitat hiusklipsillä kiinni, niin että klipsi jää ikäänkuin piiloon. klipsin laitat niin että se ottaa hiuspohjastakin kiinni, eikä vaan siitä irtohiuksesta. ymmärsikö kukaan? :D
tuohan olikin hyvä idea, en itse hoksannut ollenkaan. Joo, näen jo mielessäni sen nutturan josta muutama kihara roikkuu vapaana...toivottavasti onnistuu
T:ap
no teet samalla lailla mutta kieputat vaan sormilla ja vedät sieltä välistä sen hiuspötkylän ja sit vaan pinneillä kiinni.
itsellä nutturat toimii parhaiten kun on vielä hieman kosteet hiukset, eivät oo niin hirveän liukkaat.
lakkaa päälle..
tarkoitetulla shampoolla (hiukset tuntuvat karheammilta kuin hoitoshampoiden jälkeen). Föönaa todella pitkään ja huolellisesti, kunnes viimeinenkin hius on kuiva. Voit puristella hiukan jotain hoitovaahtoa latvoihin. Sitten kieputa hiukset ensin yhteen suuntaan melko tiukaksi pitkulaksi ja klipsaa sellaisella poninhäntään tarkoitetulla klipsillä kiinni ja kiinnittele loput vaikka tavallisilla pinneillä sen klipsin alle/viereen.
Voit suihkauttaa hiukan lakkaa päälle, mutta vain takaa päin.
tästäkin neuvosta, pitänee aamulla kokeilla miten onnistuu parhaiten niin saan sitten illalla sutaistua sen kasaan
T:ap
Vierailija:
no teet samalla lailla mutta kieputat vaan sormilla ja vedät sieltä välistä sen hiuspötkylän ja sit vaan pinneillä kiinni.itsellä nutturat toimii parhaiten kun on vielä hieman kosteet hiukset, eivät oo niin hirveän liukkaat.
lakkaa päälle..
Tosi on, että nutturapää nainen on paljon kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin että hiukset roikkuisivat valtoimenaan otsalla ja silmillä! Se perustuu varmaankin siihen, että nuttura korostaa naisen kasvoja & korvia, siis myös avonaiset korvat antavat lisää seksikkyyttä naiselle, näin on näreet, siis miehen näkökulnasta katsottuna! Suorastaan ihmetyttää nyky naisten kampaustyyli, kun kasvot peitetään hiuksilla, ja pitäisi olla juuri päinvastoin! Myös itselläni tulee kyllä heti sellaisia ihania sydämen tykytyksiä, kun näen josain oikein kauniin nutturapään!
Jos joku todellakin tykkää laittaa nutturaan hiusverkon, niin sallittakoon sekin, koska tämähän on kuitenkin niin makuasia, josta ei ehkä ees kannata alkaa tekemään niin hiveää numeroa. Antakaamme siis mielikuvituksen lentää, jos joku noin tykkää! (Huom: You tubesta löytyy myös nuttura-videoita!)
itsekään en osaa:/ vaikka hiukseni eivät ole edes liukkaat tms, ei nuttura pysy yhtään paikallaan.
Ponnarilla hiukset kiinni, tupeeraus, hiusten pyöritys tai letitys, hiusverkko päälle, pinneillä kiinni, lakkaa päälle.
[quote author="Vierailija" time="27.11.2014 klo 22:10"]Ponnarilla hiukset kiinni, tupeeraus, hiusten pyöritys tai letitys, hiusverkko päälle, pinneillä kiinni, lakkaa päälle.
[/quote]
Hiusverkko tappaa kaiken seksikkyyden.
Ei missään nimessä mitään hiusverkkoa! Tee muhkea sutturanuttura. :)
Laita ponnari ja jaa hiukset 4-7 osioon jotka pyörittelet sitten kiiinni ponnarin juureen, kuten
http://vivi-thkh.blogspot.fi/2011/02/maailman-helpoin-nopein-ja-kaunein.html?m=1
Kannattaa googlettaa myös sukkanuttura, se o helppo.
Laittakaapas likat viestiä että jokos teillä muilla rupes nutturan teko viimein onnistumaan..?
Ponnarin sijaan kannattaa käyttää ohutta kuminauhaa. Mielellään hiusten väristä niin ei näy nutturan alta.
kasvojasi. Niska on hyvin eroottista aluetta, joten voit jättää myös jonkun ohuen kiharan koristamaan niskaankin.