Tunnustusgallup: Erikoisin hellittelynimi, jolla miehesi kutsuu sinua?
Kommentit (19)
Joo tosi on, meni luu kurkkuun kun ensimmäisen kerran kuulin mutta nyt kääntyy jo pää kun tuolla nimellä huudellaan
joo ja sukunimemme ei _todellakaan_ ole Koiranen. En voi käsittää mistä mies tuon keksi! Ihmeen eläimellisiä hellittelynimiä teillä muilllakin.
Meillä on kyllä aika tavallisia... Hani, mussukka, kulta, hanibani, murmeli, mörökölli, rinsessa... ja vähemmän ihania (yleensä muille puhuessaan) emäntä tai hallitus. Mamma on ihan ok.
Mä oon possu, maappu, raksuunia ym
ukko on kattonu salkkareita näköjään koska tarkotus olis kai sanoa " hanipöö" ksi..mutta sanokin sitten " hanipuu hei!"
hitto että nauroin..hanipuu =)
Tykkään tuosta itsekin. Sitten vitsinä ukko heittää välillä halvatun kantturaa ja muuta mukavaa.. :)
öö mitäs muita.... moonissimppa menkkojen aikaan,,, omasta nimestä lempinimiväännös... nyt ei tuu muita mieleen...
että exäni sanoi minua Pylleröksi ja Pygmiksi. o_0
t. 8
On arabiaa ja tarkoittaa tipu=) Tai sitten vaan habibi tai habebti (kulta)
mieheni mielestä olen ilmetty Bree (DH). Vain punainen tukka puuttuu.
nyt eniten käytössä viljonkka ja muikkunokka
tulee kuulemma ranskankielestä...
mutta tuo pikku lintu kaikista yleisin
erikoisen siitä tekee se, että olen todella kaikkea muuta paitsi pikkuinen :/
Saunassa mieheni sanoo usein, että lyöpäs lökkänä löylyä
Joo, ja ei ole p...kaa housuissa.
En enää muista mistä toi lähti.
Toisinaan käytössä myös ........sen akka ja hallitus.
terveisiä vaan mopsille ;-)
Muistan joskus ennen lapsia, et mies kutsui mua hanibaniksi, mut viimeisiin vuosiin ei oo kuulunu muuta ku kultaa tai äitiä. Ja sillä kullalla se ei tosiaan tarkota mitään, kunhan luulee, että kaikki on hyvin, ku muistaa kullitella... Ihmekös tuo, että ollaankin eron partaalla.
Olen samanlainen hyllyvä sängyssä ja ääntelen kuin hylje..
Pakko olla, mä tahdon osallistua tähän...