Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko kukaan (täällä) imettänyt oikeasti vielä päivähoidon aloittanutta taaperoa?

Vierailija
29.06.2007 |

Mihin ikään asti ja koska alkoi päivähoito?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
29.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vai kelpaako myös äiti joka on palannut töihin niin että taaperoa on hoitanut isä tai mummo työpäivien ajan?

Vierailija
2/5 |
29.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

miten tyttö jaksoi, kun öisin nukkui huonosti ja kotona ei ollut enää nukkunut päiväunia. Hoidossa alkoi nukkua sitten kahden tunnin päiväunet.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
30.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

täysipäiväisesti töihin. Jatkoin imetystä sen jälkeen vielä 2kk. Imetin heti päiväkodin jälkeen, nukkumaan mennessä ja kerran vielä yöllä. Lopetin imetyksen, koska olin raskaana viidennellä kuulla ja homma sattui ja tuntui epämiellyttävältä. Muuten olisin varmaan jatkanut vielä.



Miksi ap kyselet? Ei tuo minusta mitenkään erityisen friikkiä ole.

Vierailija
4/5 |
30.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse muista eräässä päiväkodissa äidin, joka juoksi joka safkis imettämään 11-12kk lastaan. Oli loppujen lopuksi itse jo ihan puhki, kun ei saanut edes omalla tauollaa huilata eikä kerennyt koskaan syödä, että jätti tuon päiväimetyksen pois. Imetti sitten iltasella jatkossakin.

Vierailija
5/5 |
30.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Imetys jatkui vielä 3 kk hoidon alettua.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yksi neljä