Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Te joiden esikoinen syntyi vasta vuosia naimisiinmenon jälkeen!

Vierailija
17.06.2007 |

Kyselivätkö läheiset ja tutut kovasti että no koskas on tiedossa perheenlisäystä (kun kerran naimisiin menitte jo)?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
17.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Läheiset eivät kyselleet, koska ilmoitimme jo häissä, ettei lapset kuulu viisivuotissuunnitelmiin. Viiden vuoden jälkeen ilmoitimme seuraavan, ettei kuulu viisivuotissuunnitelmiin.



Joskus joku tuttu kysyi. mutta sanottiin vain, ettei vielä.

Vierailija
2/4 |
17.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Työnantajat kyllä kyseli ja kyyläs.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
17.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

tiesivät että häiden jälkeen vauvoja voi tulla. 13kk meni ja esikoinen syntyi. Esikoisen jälkeen meni 2v ja 2viikkoa kuopuksen syntymään. Nyt kuopus 1,8v eikä oo uutta vielä näkynyt.

Vierailija
4/4 |
17.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ensin kyseltiin sitä että koskas oikein menette naimisiin! Sitten kyseltiin että koskas tulee vauva teille, joko yritätte? Sitten kyseltiin että koskas teette lapsellenne kaverin?



Välillä oli aika painostavakin sävy noissa uteloissa.



Me tahdottiin tehdä nämä asiat rauhalliseen omaan tahtiimme. Yhdessä 17v alkaen, kihloihin 20v, naimisiin 26v, esikoinen 31v, kuopus 35v.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kolme seitsemän