Mitä tekisit jos saisit kutsun linnan juhliin?
Minä en todellakaan haluaisi mennä. Vaara joutua on pieni, mutta vapaaehtoistoimintani kautta se minimaalinen vaara on. En varmaan kertoisi kutsusta kellekään ja jos joku sieltä päin kysyisi, valehtelisin että posti on hävittänyt. En ymmärrä miksi siitä kieltäytymistä pidetään isona asiana. Pitäisi ostaa puku jolle ei ole mitään muuta käyttöä, varata hotelli ja pahimmillaan olla töistäkin pois päivä jos sattuisi sellaiselle päivälle.
Kommentit (28)
No mitäpä luulet. Hommaisin illan upeimman iltapuvun.
Menisin heti mieheni kanssa sinne.
Menisin nauramaan Rydmanin naaman eteen, et mikä seksuaalisesti sairas menninkäinen se on.
Joskus on vaan lusittava tai häipyä maasta.
Soittaisin Iltasanomiin ja minusta tulisi julkkis.
Vierailija kirjoitti:
Menisin nauramaan Rydmanin naaman eteen, et mikä seksuaalisesti sairas menninkäinen se on.
Ehkei nauraminen tepsi mutta sitä voi käyttää lautasen laskualusena ja talloa sen pikku varpahille
Menisin tietenkin. Omassa ammatissani on olemassa mahdollisuus saada kutsu Linnan juhliin, meitä on siellä vuosittain aina vähintään 1-2.
Kieltäytyisin mitä kohteliaimmin. Sama, vaikka kutsuun olisi hyväkin syy.
Jos kutsuun olisi hyvä syy, elämäni olisi pulkassa, eikä mitään pengottavaa siviilielämässänikään, niin ehkä silloin saattaisin, ihan vain saattaisin, vastata myöntyvästi.
Eli tuskin ikinä. Ei ole tähän mennessä tarvinnut murehtia, tuskin tarvitsee murehtia ihan lähi vuosina muutenkaan. 😂
Olen kerran saanut. Menin mutta en mene toista kertaa.
Menin. Hommasin parhaan mahdollisen puvun mitä minun vartalolleni löytyi, ja meikki-/ kampaaja-ajan. Ei ole helppoa, eikä aikaa ole paljon. Mutta tietysti pitää ja kannattaa mennä!
Ilmoittaisin että en arvosta tippaakaan tuota rantaruotsalaista sotapresidenttiä, joten en aio tulla.
Tietenkin menisin, olisi kunnia saada kutsu.
Menisin, mutta jossain tosi plainissä mustassa mekossa.
Menisin pellepuvussa ilmoittaen sovin oikein hyvin joukkoonne.
Vierailija kirjoitti:
Menisin nauramaan Rydmanin naaman eteen, et mikä seksuaalisesti sairas menninkäinen se on.
Kysyisin Pekalta panetko edelleen alaikäisiä tiernapoikia.
Ekax tarkistaisin että kutsu on todellinen eikä jonkun käsitys hauskasta pilasta.
M61+
Niin ja ei todellakaan kiinnosta joku 2000 ihmisen joukossa oleskelu typerän näköisenä.