Kaveri ei suostunut muuttoavuksi
Kaverini ei suostunut muuttoavuksi muuttamaan omakotitalostamme toiseen, vaikka olen raskaana ja hän on yksineläjä. Mitä tästä pitäisi ajatella?
Kommentit (23)
Kenenkään ei tarvitse suostua kaverinsa muuttoavuksi, ei varsinkaan ilman korvausta tai pelkällä pizzapalkalla. Tilaa muuttofirma. Siellä osataan kantaa ja kuljettaa muuttokuorma ammattimaisesti.
Ihan turhaan aloitit tästä uuden ketjun, kun tätä käsiteltiin kattavasti jo eilen.
Keskustelu | Aihe vapaa | 19:30 | 26.10.2026 | 13
Kaveri ei suostunut muuttoavuksi
Olen neljännellä kuulla raskaana ja olemme muuttamassa mieheni ja kahden taaperoikäisen kanssa om
Keskustelu | Aihe vapaa | 14:47 | 26.10.2026 | 55
Kaveri kieltäytyi muuttoavusta
Olen neljännellä kuulla raskaana, ja olemme muuttamassa mieheni ja kahden taaperoikäisen kanssa o
Koska ei pidä sinusta eikä halua raahata romujasi.
Ap sulla oma selvästi päässäsi ongelma
Jos jankutat samalla tavalla livenäkin, ei tarvitse ihmetellä miksi kaveria ei kiinnosta ja huvita auttaa.
Vastauksia löydät edellisistä spämmeistäsi.
Ei oo kaveris vika, jos sulla on maha pystyssä jatkuvasti ties kenelle ukolle milloinkin.
Kuvaavaa että tällaisesta asiasta avaudut jossain vauvapalstalla. Kertoo enemmän sinusta kuin kaveristasi.
Älä oleta mitään toisen terveydentilasta.
Mieheni on ollut leikkauksessa, josta ei ole halunnut kertoa muille. Ei saa kantaa mitään vähään aikaan.
Onko muuttomiehiä muistettu aikaisemminkaan jälkikäteen? Luvataan saunailtaa, mutta kutsua ei kuulu.
Onko mitään pakattu valmiiksi kun porukka saapuu avuksi?
Vierailija kirjoitti:
Kenenkään ei tarvitse suostua kaverinsa muuttoavuksi, ei varsinkaan ilman korvausta tai pelkällä pizzapalkalla. Tilaa muuttofirma. Siellä osataan kantaa ja kuljettaa muuttokuorma ammattimaisesti.
totta mikä velvollisuus kaverilla tämmöistä ihmistä on auttaa ja onko hänellä yhtään oikeaa kaveria edes olemassa tää kertomusta kuvaa sitä.
Mira on kokonaan eri juttu.
seksiä pursuava mira luodin tapaus.
tässä on kysymys tyypillisestä feministisestä toimintatavasta ja mallista.
Mira teki valtavan työn saadakseen tämän nyrkkeilijän huomion itseensä hän hymyili sähkötti olemuksellaan ja meikkauksillaan että hän olisi käytettävässä käytettävissä tämmösiin seksuaalisiin tarkoituksiin erittäin mielellään. feministeillä ja usein näissä kirjoituksissa mainitsemasta kokonaan että tämä nyrkkeilijä on tavattoman komea mies hän on niin sanottu miesten mies jokaisen naisen olemassa ja suurin osa naisista haluaa kyllä suudella häntä hyvin aktiivisesti ja varsinkin hyvin innoissaan käydä pippeli. nyrkkeilijällä oli niin sanottu aamuseisoke menossa ja hän oli seurannut miraa että tämä haluaisi lähempää tuttavuutta varsinkin hänen elimeensä ja niinpä hän sitten meni Miran luokse joka hymyllään ja olemuksellaan voimakkaasti sähkötti haluavansa kontaktia. Mira parka saikin vain suurella ja kokeilla käsin todellista hienoa elintä joka jäi kiertämään kymmeneksi vuodeksi hänen päähänsä hänen ajatuksensa aina takertuvat tähän elemen olemukseen mutta ei siinä kaikki hänen tukiajoukkonsa jotka kyselivät häntä häneltä tätä elimen ominaisuuksia ovat myöskin ollut haltioissaan näistä tiedoista ja tuhansia ja tuhansia kertoja ovat itse tyydyksen yhteydessä käyttäneet tätä elintä objektinaan. nythän meidän länsimainen oikeusjärjestelmä ei huomioi ollenkaan sitä mitä nainen elkeillään hymyillään ja meikkaammillaan viestittää miehelle onko tämä oikea oikeutta. seuraavaksi kun asia tulee oikeassa käsittelyyn sinne tulee valtava määrä naispuolisia laki naisia joilla ensisijaisesti pyörii mielessä tärkeimpänä asiana se mitenkä he voisivat sähköttää tälle komealle nyrkkeilijälle että heillä olisi paikka olemassa myöskin hänen elimelle tämän pyörii koko ajan kaikilla lähinaisilla mielessä ja oikeuden käsitteellystä tuskin tulee oikeudenmukainen. huolimatta siitä että nää juristilainen naiset ovat edelisenä iltaa pari kertaa vetäneet käteensä heillä on erittäin haikea vaikea hallita ja pitää itsensä rauhallisena tämän komean nyrkkeilijän läsnä ollessa. feminismiä tarkoittaa naisen sukupuolielimellä tapahtuman kaupankäynnin edistämistä. feminismiin samoin kuin kommunismiin liittyy valtava määrä liukasta valehtelua valtavan määrän kiellettyjä sanoja valtava määrä uusia asioita mistä ei saa keskustella. feministikä käyttää seksuaalista kiristystä rahan saamiseksi yleensä ja kommunisti varastaa suoraan taskusta ihmisiltä jotka ovat työllä ja vaivalla saaneet jotain itselleen.
Unohdit tällä kertaa mainita aloituksessasi miehen, kaksi taaperoikäistä ja omakotitalon.
Vierailija kirjoitti:
Vastauksia löydät edellisistä spämmeistäsi.
Ne onkin jo poistettu.
Vierailija kirjoitti:
Unohdit tällä kertaa mainita aloituksessasi miehen, kaksi taaperoikäistä ja omakotitalon.
On se omakotitalo mainittu.
Mitä pitäisi ajatella? Sitä että sinulla on mielenterveysongelmia.
Vierailija kirjoitti:
Kenenkään ei tarvitse suostua kaverinsa muuttoavuksi, ei varsinkaan ilman korvausta tai pelkällä pizzapalkalla. Tilaa muuttofirma. Siellä osataan kantaa ja kuljettaa muuttokuorma ammattimaisesti.
Ei tarvitse, mutta yleensä kaveria autetaan tarpeen tullen. Eikä todellakaan pyydetä rahaa.
Lue vastaukset eilisestä ketjusta.