Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuulitko jo vihervasemmiston kovin heppoiset perustelut miksi vastustavat palautuskeskuksia? Ne on hyvin heppoiset perusteet

Vierailija
12.08.2026 |

Oikeasti ne haluaa ettei ketään palauteta ja perusteet on vaan keksitty tekosyy. Ei kestä tarkempaa tarkastelua.

https://x.com/pbyrokraatti/status/2086665609253646503

Nyt on ongelma, että maksaa liikaa vaikka tämä on eka kerta kun tuovat esiin maahan muuton kulut ja ennen ovat aktiivisesti kieltäneet kaikki selvitykset taloudellisista ja sosiaalisista kuluista. 

Toinen peruste miksi vastustavat palautuskeskuksia on ettei palautettavilla välttis ole suhdetta maahan johon heidät palautetaan, mutta se ei koskaan ole ollut ongelma kun pitää tulla Kongosta meille. Meille ne on just sopivia kaikki. Ja sieltä keskuksestahan tiettävästi pääsee oman maahansa takaisin.

https://x.com/joakimvigelius/status/2069108985194557667

#heppoistaon

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
12.08.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sinulla on kehnot perustelut. Kaksi tolloa twiittailee, ja sinä uskot!

Vierailija
2/3 |
12.08.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ilmankos sinä olet noin helvetin hölmö jankuttaja kun saat "tietosi" noista X-tileistä!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
12.08.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tungetaan kaikki nuo Afrikkaan ja portit kiinni.

Kupu Afrikan päälle, etteivät pääse pois.

Onko enää mitään tehtävissä?

Surkeaksi vetää mielen maailman tilanne.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi seitsemän