Nuori mies pyytää apua
Ja hänelle ehdotetaan mustikoiden poimintaa. Mikä ihmisiä oikein vaivaa? Ensimmäisenä käsketään ummikkoa painumaan metsään. Eikä edes tiedetä onko hänellä autoa ja varusteita mustikan poimintaan. Toivottavasti näiltä ehdottajilta menee liikuntakyky ja joku tulee ehdottamaan että painu mustikkaan. Kuuluu samaan sarjaan kadun lakaisun ja risusavotan kanssa.
Kommentit (6)
Tuo "nuori mies" ei tee mitään muuta kuin trollaa ja provoaa ja vain aivokuolleen ameeban aivosoluilla varustettu enää menee vipuun.
Saat sinä varmasti jonkun vasun varastettua pyykkituvasta mustikoita varten, "nuori" mies.
Kannattaakin miettiä, miten asiansa esittäää. Muutama vuosi sitten tällä palstala yksi nuori mies kyseli, oisko jollain mitään hanttihommia. Oli työtön ja vähän tylsää elämä. Ei olisi ottanut edes rahaakaan, kunhan vaan olisi jotain järkevää tekemistä. Noh, minä lyhyenläntä mummeli en olisi itse pystynyt maalaamaan tavallista korkeampaa huonetta (seinät ja katto), niin saatiin sovittua, että hän tulee tekemään homman. Tietenkin myös maksoin hänelle siitä hommasta. Tilasin vielä pizzatkin ja yhdessä syötiin ja rupateltiin. Oli tosi mukava nuori mies. En tiedä,. palstaileeko hän enää, mutta jos,m niin iso kiitos hänelle hyvin tehdystä hommasta.
Missäpäin asut ja millaisia hommia olisit valmis maksua vastaan tekemään?
Vierailija kirjoitti:
Konalan pikku paskiainen spämmää pelkkää keksittyä paskaa, joten on ihan sama mitä hänelle vastaa.
Taitaa olla just tuo trolli. Mä joskus aikoinaan tarjouduin ostamaan hänelle pari kassillista ruokaa, mutta oli vissiin liian vaivalloista kävellä Konalasta tänne meidän nurkille. Ja matka ei ole edes pitkä.
Kehäkolmosella pitää olla auto heh että pääsee luontoon, lapissa astut ulos kävelet metsään ja alat keräämään marjoja.
Konalan pikku paskiainen spämmää pelkkää keksittyä paskaa, joten on ihan sama mitä hänelle vastaa.