Tulisiko Suomen palata takaisin osaksi Ruotsia?
Ruotsalaisten mukaan Suomea ei koskaan valloitettu ja kolonialisoitu vaan Suomi tuli osaksi Ruotsia luonnollisesti ja oli keskeinen osa ja toimija valtakunnassa aina siihen asti kunnes Suomi ryöstettiin heitltä pois väkivalloin.
Kommentit (18)
Ei. Nej.
Ruotsi voi anoa pääsevänsä osaksi Suomea.
Vierailija kirjoitti:
Meinaatko että haluaisivat Suomen osaksi itseään?
Haluaisitko sinä Venäjän osaksi Suomea?
Ruotsissa on liike ja yksittäisä ihmisiä joka haluavat Suomen takaisin. Vähän samalla tavalla kuin mitä täällä Suomessa on ollut "Karjala takaisin" huutelijoita.
Talous ei ainakaan menisi huonompaan suuntaan, ruotsalaiset osaa talouden ja markkinoinnin paljon suomalaisia paremmin, eikä siellä demarit ole koskaan myyneet valtion omaisuutta muihin maihin alihintaan.
Kyllä itsenäisyys on heittämällä paras vaihtoehto. Ei paluuta menneeseen, ei kumpaankaan ilmansuuntaan.
Ei. Mutta kansa tarvitsee nyt rahaa ja loput loman.
Me on myyty kaikki yhtiöt naapuriin, siksi niillä menee niin hyvin.
Ei tietenkään. Ei osaksi Ruotsia eikä osaksi Venäjää.
Jankuti jankuti, mutta aina mieluummin Ruotsi kuin Venäjä.
Kyllä, koska Suomesta on tullut taantuva maa. Kaikki menee huonompaan suuntaan. Emme selvästikään pärjää itsenäisinä. Liittyminen takaisin Ruotsiin on ainoa keino säilyttää hyvinvointivaltio. Mitä iloa itsenäisyydestä on, jos kaikki menee aina vain huonommaksi?
Tämä on varmaan taas Lauri joka vastustaa suvivirren laulamista kouluissa.
Eivät takuulla huolisi meitä enää nykyään! Nokian maailmanvalloitus on muisto vain, samoin PISA-kärkisijat, ja mukana tulisi julmetusti Venäjän rajaa.
Kyllä takaisin Ruotsin kuningasvallan alle, niin voisi olla kerrankin ylpeä kotimaastaan. Ainoa vain, että tämä mitätön ja säälittävä r y zzämaa nimeltä Suomi olisi mainehaitta eikä kelpaisi naapurille Ruotsille pilaamaan heidän arvokkuuttaan.
rkp vaati jo hallitus neuvotteluissa että suomen armeijalle ei vaadita lyhyitä hiuksia ruotsalaiset pelkäsivät siili tukkaisia eivät uskaltaneet yhdyntää ehdotella.
Suomessa halutaan pysyä yksikielisinä, ja sen kyllä selvästi huomaa.
Meinaatko että haluaisivat Suomen osaksi itseään?
Haluaisitko sinä Venäjän osaksi Suomea?