Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Bodypumpista.

Vierailija
11.05.2007 |

Kävin tänään ekaa kertaa ja nyt on kädet ihan muusina. Kuvittelin olevani ihan ok kunnossa, kävelen ja pyöräilen matkat, juoksen pari kertaa viikossa ja harrastan pilatesta. Sillon tällön käyn salilla. Mutta kyllä käsitykset omasta kunnosta romahti siellä tunnilla! Pumpin jälkeen en saanut melkeen kättä nostettua. Etenkin punnerrusosuudet oli mulle vaikeita.



Mutta hauskaa oli ja aion mennä uudelleen! :D

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
12.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä on kiva kun paikat tulee kipeäksi niin tietää tehneensä jotain. =)

Vierailija
2/3 |
12.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lihaskestävyys on niin eri asia kuin lihasvoima tai hyvä aerobinen kunto. Itse tein sen virheen minkä monet muutkin, että laitoin alussa liikaa painoja - ne vähenivät sitten vauhdikkaasti tunnin aikana : D

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
12.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vanha polvivaurio ei kestänyt bodypumpia. Kokeilen uudestaan sitten kun jaloissa on parempi lihaskunto ja ylipainoa ei ole nivelten taakkana.

Ikävä on kyllä sitä lajia :(

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kolme kahdeksan