Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Henkinen yhteys toiseen ihmiseen
28.09.2008 |
Milloin olette huomanneet sellaisen? Onko kyseessä ollut vieras vai tuttu ihminen, kun olette tajunneet yhteyden? Onko ollut ulkoisia merkkejä sen molemminpuolisuudesta vai pelkkä oma tunne siitä? Tarkoitan tällä sellaista yhteyttä, että sanat voisi suurinpiirtein unohtaa, kun silmät kertovat kaiken. Eik tämän siis tarvitse olla ihastumista, sillä sillä ei ole mitään tekemistä ulkoisen olemuksen kanssa.
Kommentit (2)
silmiin ensi kerran! Yhteys on muuttunut luottamukseksi, pitkäaikaiseksi ystävyydeksi ja arkipäivän välittämiseksi ja rakkaudeksi.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
jota ei koskaan sen jälkeen tapaa. Tai baarissa juttelemalla ihan jonkun ventovieraan kanssa, jota ei enää koskaan tapaa. Mä ainakin nautin niistä hetkistä sellaisina enkä odota mitään ihmeempiä, sillä voisi hyvinkin olla, että kun tutustuisi paremmin, se yhteys katoaisi.