Ehtiikö vielä kesäkuntoon? Olen 63kg/170cm
Kaverit sanoo että ainakin 5kg olisi hyvä pudottaa vielä. Ehtiikö tuon kesään mennessä? Jos en esim. syö yhtenä päivänä viikosta.
Kommentit (11)
Hassu pituus. Naiseksi pitkä, mutta liian lyhyt malliksi ja mieheksi autuaan lyhyt. Sinuna tekisin kesän vain töitä.
Paasto on huonoin tapa laihduttaa,varma lihominen takaisin ja ylikin.Paras on lihastreeni sopivalla dieetillä,näin palaa rasvaa eikä lihasta energiaksi.
Haluat siis laihduttaa normaalipainon sisällä. 63-kiloisena olen normaalipainoinen, ja 58-kiloisena olet edelleen normaalipainoinen. Sehän sopii. Varsinkin jos on ruumiinrakenteeltaan siro niin pienempi määrä elopainoa voi näyttää ja tuntua paremmalta. Pieni kalorivaje per päivä, huolehdi proteiinin saannista. Vähintään kevyttä liikuntaa päivittäin.
Tarviit 20 kg lisää lihasta, ruipelo-Pasi. Ja 20 cm lisää pituutta. Et ehdi.
Kiire tulee laihduttaa 14kg