Tältä näyttää kun koditon muuttaa sun luo
Niille ketkä saarnaa varattomien miesten auttamisesta. Katsokaa kuvia. Katsokaa. Tarkkaan. Kodittomat kuuluvat sosiaalityöntekijöille EIVÄT NAISILLE!
https://huutokaupat.com/kohde/6111654/kerrostalokolmio-louhelassa
Kommentit (19)
Vierailija kirjoitti:
Hirveellä kiireellä pitänyt kuvia saada ilmoitukseen:O tuo näköinen sekakaaos en ymmärrä välittäjiä enkä myyjiä..Miksi???
ostotarjous 17.3.2026 klo 12:00 mennessä Ulosottolaitoksen Vantaan toimipaikkaan
luuletko että ulosotto alkaa siivoamaan? heh
Ulosmitattu. Miten tuohon saadaan asunnoton liitettyä? Tossa on asunut narkki tai alkkis.
Huh. Olipa karuu katsottavaa. Kaikki asunnossa rikottu sotkettu, kattoa ja parveketta myöten. Sääli omistajaa jonka vuokralaiset tossa touhunnu.
Elämänhallinta on lähtenyt pahasti lapasesta. Tuohon olisi pitänyt hakea apua jo paljon ennen kuin menee ulosottoon.
Näitä ulosmitattuja asuntoja tulee tänä vuonna ennätysmäärä ja osa on ihan siistejäkin. Kun jää työttömäksi nyky-Suomessa ei pysty asumaan omistusasunnossa.
Kuka tuon omistaa?Tuskin muuttaja vai kenen luo muuttu mutta kuka on omistaja?
Meneekö paremmin kaupaksi kun se on noin edustustsvan näköinen
Vierailija kirjoitti:
Kuka tuon omistaa?Tuskin muuttaja vai kenen luo muuttu mutta kuka on omistaja?
Ulosmitattua omaisuuttahan tuo näyttää olevan. Veikkaan myös että taloyhtiö on mahdollisesti saattanut ottaa osakkeet haltuun jo aiemmin.
on kyllä huonokuntoinen alunperinkin kun kattoa katsoo, maalit irti katosta..oisko joku vesivahinko ollut yläkerrassa tai sitten vaan on tosi kauan kun on viimeksi remontoitu.
Tällaista on päättäjät tilanneet tähän maahan...
No mitä te valitatte, taas halpa omistusasunto.
voi olla myös sossun asuntoja ne hankkii häädetyille jossain tapauksissa uuden kämpän. Ostavat osake-asuntoja yleensä ne ovat kyllä pieniä mutta kai hinta ratkaisee.
En ymmärrä mitä tässä on tekemistä, "kodittomat ei kuulu naisille" asian kanssa? Onko joku väittänyt että ne kuuluu? :D tai onko joku väittänyt että noin huono kuntoisessa asunnossa asuva kuuluu naisille?
Joku pahempi Mielenterveys/alkoholi/huumausaine potilas enempikin kyseessä. Kun vain varaton.
Vantaa mainostaa luksusasuntojaan tässä😂
Vierailija kirjoitti:
PK seutu on tuollaisia täynnä🤣
Slummi pk. Varmaa vetää jotain huume räppiä kupari johto kaulassa.
Hirveellä kiireellä pitänyt kuvia saada ilmoitukseen:O tuo näköinen sekakaaos en ymmärrä välittäjiä enkä myyjiä..Miksi???