Miehet vastustaa vain naisille tarkoitettuja taxeja.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011823548.html
Eikö miehet tykkää ettei naisia voi enää ahdistella taxeissa? Tunnustakaa vaan että olette niitä jotka naisia ahdistelee.
Kommentit (28)
Tulee vaan kalliiksi kun mies ja naistaksit erikseen. Peräkkäin ajellaan.
Tietysti vastustaa kun eivät pääse enää heittämään roisia läppää naiskuskeille!
Enhän vastusta.
Muutama häröilijä ei ole "miehet". Kysy tuntemiltasi miehiltä oikeassa elämässä, kiinnostaako heitä koko asia millään tavalla.
Taksilitto juuri muistutti, että markkinaehtoiselle taksialalle mahtuu monenlaisia kohderyhmiä palvelevia toimijoita. Miesasiamiehiä kovasti kiukuttaa silti.
Ei vastusteta vaan halutaan itse kantasuomalainen kuski.
En vastusta, mutta käyttääkö joku vielä takseja?
Veikkaan, että suurinta meteliä aiheesta pitävät naiwet, jotka eivät koskaan ole käyttäneet, eivätkä tule käyttämään taksia. Vähän sellainen "antakaa määkin huudan, määkin olen kännissä"-juttu taas naisilta.
Kyse on tummaihoisista jotka raissskaa naisia.
Vierailija kirjoitti:
Kyse on tummaihoisista jotka raissskaa naisia.
Ei ole vaan rauhikset
Muistaakohan rikkautta halunneet naiset olla käyttämättä tätä palvelua?
Naisille naistaksikuskeja, kiitos. Ilolla vastaanotan sellaisen idean ja käytännön. t. nainen
Eivätkö muka muuta vastusta kun vain naisille tarkoitettuja takseja?
"Tulee vaan kalliiksi kun mies ja naistaksit erikseen. Peräkkäin ajellaan."
Miten se tulee kalliimmaksi että ihminen valitsee yhden taksin toisen sijaan? Onhan sitä ennenkin saanut valita kenen kyytiin menee.
Vierailija kirjoitti:
En vastusta, mutta käyttääkö joku vielä takseja?
Käyttää kun kerran niitä vielä on. Täällä Tallinnassakin oli joskus naisten taksifirma, kuskit oli naisia ja asiakkaiksi hyväksyivät alkuun vain naisia. Sitten sallivat taksikyydit miehillekin mutta homma hiipui pikku hiljaa jostain syystä. Käytän itse taksia silloin tällöin ja ihmettelen miten halvalla ne edelleen ajaa. En myöskään vastusta mitään yrittämisiä. Niin olihan meilläkin täällä kaksi vakituista naiskuskia, se oli silloin kruunuaikaan, pimeitä takseja olivat.
Vierailija kirjoitti:
Tietysti vastustaa kun eivät pääse enää heittämään roisia läppää naiskuskeille!
Eikä ahdistelemaan naismatkustajia. Ihan turha selitellä, olen ollut kohteena ja tekijä oli kantis.
Typeriä ukkoja !!!!!!!!!! Myös miehet taksikuskeina ovat todella SUUUUUURRRRKEEEEEIIIITAAAAAAAAAAAAAA !!!!! maailman pjaskempia kuskeja ovat nimenomaan MIEHET !!!!!!!! HE eivät osaa käsitellä ollenkaan esim vammaisia, saattavat käyttää heitä jopa hyväkseen......ajavat reilua ylinopeutta, vaik heidän NS pomo väittööööööö muuta, ja takseissa on kameravalvonta. Eikö se juuri todista, että kuski ajaa ylinopeutta ? Varsinkin nuoret, juuri ja juuri ajokortin ja taksiluvan saaneet klopit ja muijat ottavat vaan selfieitä ajon aikana. Puhelimen yms käyttö ajon aikana on kiellettyä myös heiltä !!!!!!! Mä vastustan ukkokoskeja vaikka viimeiseen hengenvetooni asti. Ja varsinkin niitä nuoria, juuri ajokortin JA taksiluvan saaneita !
Aion perustaa taksifirman nimeltään Whites Only.
Tälle olisi kuulemma tarvetta.
Vierailija kirjoitti:
Tulee vaan kalliiksi kun mies ja naistaksit erikseen. Peräkkäin ajellaan.
Tuskin haittaa muita kuin työtöntä Jorma Penistä.
Vierailija kirjoitti:
Kyse on miehistä jotka raissskaa naisia.
Korjattu. Älä tule selittämään raiskatuille naisille paskaa. Mies on ongelma. 92% vangeista on miehiä.
Miesten vika ettei naiset halua olla miesten lähellä taxeissa enää.