onko totta että korkojen odotetaan nousevan 8 prosenttiin loppu vuonna?!
Kommentit (5)
Ajatelkaa järjellä! Euroalueella EI VOI korko noihin lukemiin nousta! Monissa muissa euromaissa repeis talous vielä paaaaljon pahemmin kuin Suomessa, jos noin kävisi!
Miten inflaatiota hallitaan? Nostamalla korkotasoa. Euroalue ei ole täysin itsenäinen ja muista riippumaton alue. Fedin ja BoE:n päätökset resonoivat myös EKP:ssa.
noinkin kova koronnousu on mahdoton!
uusia työpaikkoja tullut tosi paljon. Ihmisten ostovoima on vaan parantunut. Niin kauan kuin ihmisillä on varaa maksaa, niin kauan hinnat pysyy korkealla.
Miettikääpä Suomea. Kohta suuret ikäluokat on jäämässä eläkkeelle, silloin on todellakin töitä tarjolla, eli ihmisillä Suomessakin ostovoima vaan lisääntyy. Ei ole tulossa siis mitään megalamaa, sellaista kuin täällä jotkut povaavat.
toi vauhkoominen ja nauttikaa elämästänne.