Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi persuille on niin vaikeaa mennä töihin silloin kun sanotaan että töitä pitää hakea ja sinne tulisi mennä että lomps?

Vierailija
30.12.2025 |

Olen näet miettinyt sellaista miksi persua ottaa täällä aina pattiin kun pitäisi hakea töitä ja mennä töihin? Eihän hän toki hakemaansa saa, eikä edes halua, mutta kun se hirvittävä vaiva mikä persulle aiheutuu kun pitää raapustaa se hakemus ruutupaperille tikkukirjaimilla värikynää käyttäen tai vaihtoehtoisesti kiertää kengät jalassa ja lakki kädessä johtajien ovia kolkutellen.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
30.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Persuhullun ulinaa.

Vierailija
2/4 |
30.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Poistetaan siis työttömyysturva. Eihän se ole teille vassareille ongelma, kun kerta olette töissä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
30.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Samasta syystä kuin makoileville stallareillekin. Enemmän vasemmistolaisissa on ideologisia työttömiä.

Vierailija
4/4 |
30.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä jos yleistuen sijaan ei maksettaisikaan työttömille maksettaisikaan toukokuusta alkane mitään ja ne rahat käytettäisiin talouden elvyttämiseen ja valtionvelan lyhentämiseen?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yhdeksän yksi